Aranżacja

Zapchana toaleta – najprostsze sposoby na nieprzyjemną awarię

Posted On 15 lutego, 2020 at 9:30 am by / No Comments

Zapchana toaleta to jedna z tych awarii, której warto unikać jak ognia. Nie będziemy tu omawiać jej nieprzyjemnych efektów. Grunt to wiedzieć, w jaki sposób można postępować, aby jak najmniej nieprzyjemnym kosztem pozbyć się problemu. Choć metody na pozbycie się awarii są różne, to istotny jest jeden wspólny element. Jeśli zdarzy się wam, że toaleta w waszym domu będzie zapchana, pod żadnym pozorem nie spuszczajcie w niej wody, aż do naprawienia usterki. W przeciwnym wypadku zapchany odpływ może spowodować przelanie się wody i ekskrementów na podłogę łazienki…

Użyj przepychacza do rur

Nie ma co ukrywać – przepychacz to jeden z najczęściej stosowanych i jednocześnie jeden ze skuteczniejszych sposobów na zatkany odpływ. Ta popularna metoda na zatkany odpływ jest też bardzo prosta i nie wymaga żadnych wyjątkowych umiejętności. Wystarczy, że do muszli włożymy gumową końcówkę, a następnie za pomocą pompki zassiemy i odessiemy wodę z klozetu. W konsekwencji zatkany odpływ odblokowuje się, a stojąca wcześniej w odpływie woda spływa w dół. Jeśli metoda ta nie poskutkuje za pierwszym razem, koniecznie należy ją powtórzyć kilkakrotnie.

Ocet i soda oczyszczona – skuteczny sposób na mnóstwo problemów

Soda i woda oczyszczona to sposób nie tylko na zatkany odpływ. To również skuteczny preparat na rozmaite domowe bolączki, począwszy od plam na ubraniach, na usuwaniu kamienia z pralki kończąc. Warto wykorzystać tę mieszankę, by odetkać odpływ w toalecie. Wystarczy połączyć ze sobą ocet oraz sodę oczyszczoną – kilka łyżeczek sody wlać do odpływu, następnie dolać odrobinę octu i odczekać aż do rozpoczęcia ich działania. Najczęściej wystarcza kilka minut, by przynieść pożądany efekt. Na koniec takiego zabiegu należy spłukać wszystko wodą.

A może płyn do naczyń z ciepłą wodą?

Soda i ocet to nie jedyna mieszanka, którą można zastosować. Możemy też sporządzić miksturę składającą się z ciepłej wody oraz płynu do mycia naczyń. To bardzo wygodny sposób, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy przepychaczem do rur, czy w kuchni nie znajdziemy sody i octu. Z reguły ciepła woda i płyn do naczyń dostępne są od ręki.
Jak odetkać rury za pomocą płynu i wody? Płyn wlewa się do stojącej w zatkanej muszli wody. Odczekać należy około 20 minut, po czym wlać ciepłą wodę (około pół wiaderka, w zależności jak dużo wody da się wlać, aby muszla nie zaczęła przebierać. Po upływie kolejnych 20 minut należy spuścić wodę w toalecie. Jest to bardzo skuteczna metoda, która sprawdza się w większości przypadków i wystarczy na odetkanie odpływu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *