Inne

Korniki – sposoby ich zwalczania

Posted On 8 lutego, 2020 at 8:53 am by / No Comments

Korniki to niewielkie chrząszcze o walcowatym kształcie. To żyjątka żerujące w drewnie, które sukcesywnie wyrządzają w nim coraz większe szkody, dlatego jeżeli je zauważymy, warto szybko reagować.

Jak sprawdzić czy mamy korniki w domu?

Korniki w domu to poważny problem, który z pewnością nie zostanie niezauważony. Nocne chrobotanie, tykotanie na strychu to znak, że nasze drewno jest zjadane przez żyjątka. Jeżeli chodzi o meble to powinniśmy zauważyć małe otworki i wysypującą się z nich mączkę.

Jak pozbyć się korników?

Zwalczanie korników wcale nie jest takim prostym i szybkim procesem, jak na początku może nam się wydawać, tak więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli problem jest jest dość duży to domowe metody typu wlewanie do otworków terpentyny lub mikstury z terpentyny i nafty, z pewnością nie pomoże. W tym wypadku jedną rozsądną opcją jest udanie się po pomoc do specjalistów. Korniki zwalczanie są dość uparte i jeżeli jest ich dużo to nie pójdą sobie od tak. Specjaliści od insektów zastosują jeden ze swoich skutecznych sposobów w zależności od złożoności problemów. Możliwości jest kilka – metoda mikrofal, gorącego powietrza, insekty są usuwane również za pomocą metody chemicznej.

Pozbycie się korników nie jest takim łatwym zadaniem, jednak z pomocą odpowiedniej firmy bez problemów możemy pozbyć się drewnojadów i nadaj cieszyć się z pięknego drewnianego wyposażenia na długo. Pamiętajmy, że im szybciej pozbędziemy się problemu, tym lepiej dla nas i co ważniejsze dla naszych mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *