Praca i zlecenia

Pakowanie niestandardowych paczek

Posted On 23 stycznia, 2020 at 7:55 am by / No Comments

Wysyłanie paczek — większych oraz mniejszych bywa nie lada wyzwaniem. Wyzwanie może być jeszcze trudniejsze, kiedy w udziale przychodzą nam przesyłki cenne o bardzo niestandardowych wymiarach. Co możemy w takiej sytuacji poradzić.

Najczęstsze rozwiązania w logistyce

We współczesnej logistyce do wysyłania większości przesyłek w zupełności wystarczą kartonowe opakowania ochronne oraz wypełnienia do pudełek. Za ich pomocą wyślemy w zależności od firmy od 80-99% przesyłek. Zdarzają się jednak zlecenia, które są zdecydowanie trudniejsze, i karton z wypełniaczem nie wystarczą. Często ładunek taki jest również bardzo cenny.

Technologia CNC — pomocna w logistyce

Mało kto pomyślałby, że CNC, czyli obrabiarki sterowane numerycznie, mogą się przydać w logistyce. Jak się jednak okazuje, są bardzo szeroko wykorzystywane. Duzi producenci np. telewizorów zamawiają lub sami sobie wytwarzają olbrzymie ilości dociętych na wymiar ochronnych płyt ze styropianu. Wycinanie CNC elementów ze spienionych tworzyw sztucznych jest szybkie oraz efektywne. Czy małe firmy mogą sobie pozwolić na takie luksusy?

Maszyna CNC w małej firmie

Wbrew pozorom maszyna CNC w małej firmie może być bardzo opłacalna (pomijając oczywiście sytuacje, kiedy niestandardowy gabaryt zdarza się naprawdę okazyjnie). Zdecydowanie bardziej opłaca się nam kupić maszynę lub wziąć w leasing, niż za każdym razem płacić za usługę docinania na wymiar firmie zewnętrznej, która zawsze będzie sobie liczyć więcej, niż wynosiłyby nasze własne koszty pracy ludzkiej oraz maszyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *