Zdrowie

Jak podawać insulinę diabetykom?

Posted On 12 stycznia, 2020 at 9:07 am by / No Comments

Insulina to lek, który każdego dnia zapewnia diabetykom normalne funkcjonowanie. Każda osoba cierpiąca na cukrzycę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo istotnym lekiem jest insulina i jak bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób dostarczać ją do organizmu.

Zestawy insulinowe dla diabetyków

Zestawy insulinowe to nowoczesne, małe urządzenia, które są bardzo pomocne przy leczeniu cukrzycy. Najczęściej składają się one z drenu oraz kaniuli, która przymocowana jest za pomocą specjalistycznego plastra. Kaniule różnią się od siebie i mogą być wykonane z miękkiego materiału lub ze stali. Zestawy infuzyjne Medtronic zwane również wkłóciami mogą różnić się od siebie kształtem, długością kaniuli i drenu, a także wielkością plastra czy też kątem instalacji. Łączy je wszystkie jednak ich przeznaczenie – mają zapewnić choremu wysoki komfort oraz bezpieczeństwo podczas podawania insuliny.

Zestawy infuzyjne Medtronic polecane przez specjalistów

Zestawy insulinowe znanej i cenionej firmy Medtronic to doskonały wybór dla każdego diabetyka. Zostały one wykonane z wysokiej jakości materiałów, są hypoalergiczne i przyjazne dla skóry. Ponadto są one bezpieczne oraz zapewniają wysoki komfort użytkowania, a także są bardzo łatwe w obsłudze. Wkłucia Medtronic można znaleźć zarówno w stacjonarnych sklepach specjalistycznych, jak również można je zakupić przez internet. Pacjenci mogą wybierać spośród trzech rodzajów zestawów infuzyjnych w zależności od ich potrzeb i wymagań, jak również prowadzonego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *