Elektronika

Zalany smartfon. Co zrobić po zalaniu telefonu? Ile kosztuje naprawa?

Posted On 1 kwietnia, 2021 at 6:54 am by / 2 komentarze

Chwila nieuwagi i telefon może nadawać się tylko do naprawy – zalanie to jedna z najczęściej diagnozowanych usterek smartfonów. Jak postępować wtedy, gdy sprzęt został zalany? Ile kosztuje jego naprawa?

Co zrobić po zalaniu telefonu?

Woda jest poważnym zagrożeniem dla elektroniki, w tym także dla smartfonów. Powoduje powstawanie korozji na elementach metalowych oraz gnicie innych komponentów urządzenia.

Gdy telefon uległ zalaniu, przede wszystkim nie należy podłączać go do zasilania, wyłączyć, gdy nadal jest włączony, a potem zanieść do punktu, w którym możliwa jest naprawa telefonu po zalaniu.

Serwis oppo zalanych telefonów komórkowych polega na rozebraniu urządzenia oraz na jego dokładnym oczyszczeniu z użyciem specjalistycznych myjek i środków chemicznych. Potem urządzenie jest dokładnie suszone i składane ponownie. W razie potrzeby wymienia się także określone elementy, które uległy zniszczeniu.

Ile kosztuje naprawa zalanego smartfona?

Wiele serwisów reklamuje się niskimi kosztami naprawy smartfonów po zalaniu – nawet od około 100-150 złotych. W rzeczywistości koszt naprawy zalanego telefonu zależny jest od wielu czynników, w tym od modelu urządzenia, uszkodzonych komponentów. Zdarza się, że wydatek wynosi nawet ponad 500 złotych.

W kontekście uszkodzeń jak zalanie często pojawia się też temat naprawa w serwisie a kupno nowego smartfona. Czy naprawianie sprzętu zawsze jest opłacalne? Gdy zalaniu uległ starszy telefon, którego wartość jest niska, a także ma on już problemy z działaniem, lepszym wyborem może być kupno nowego modelu.

2 thoughts on “Zalany smartfon. Co zrobić po zalaniu telefonu? Ile kosztuje naprawa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *