Dom i rodzina

Kominek elektryczny czy biokominek – co wybrać?

Posted On 3 kwietnia, 2021 at 12:34 pm by / 1 Comment

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się montowanie w pomieszczeniach rozmaitych kominków. Kominki tradycyjne wymagają jednak odpowiednich rozwiązań oraz zgody konkretnych instytucji. Z kolei, kominki elektryczne i biokominki są dość drogie, jednak ich design jest na tyle efektowny, że bez problemu można je zastosować zarówno w tradycyjnych, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Jaki więc model najlepiej się sprawdzi w domach, mieszkaniach i biurach?

Kominek elektryczny – co warto o nim wiedzieć?

Kominek elektryczny świetnie się sprawdzi w mieszkaniach, apartamentach oraz w nowoczesnych domach. Montaż takiego kominka jest banalnie prosty (najczęściej wystarczy postawić go w konkretnym miejscu lub zawiesić na ścianie) i podłączyć do prądu. Nie wymaga on żadnych specjalnych zabezpieczeń, ani dodatkowych wentylacji. Ogrzewa pomieszczenie za pomocą podgrzewanej pary, co sprawia, że jest bardzo bezpieczny i ekologiczny.

Biokominek

Biokominek z kolei do niedawna cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród właścicieli hoteli, restauracji oraz kawiarni. Mnóstwo osób chętnie umieszczało biokominki również na zewnątrz, gdyż ich minimalistyczny i estetyczny wygląd zarazem sprawiał, że doskonale się one prezentowały w każdej przestrzeni. Biokominek jest jednak dużo droższy od kominka elektrycznego led.

Kominek elektryczny – jak wybrać kominek scienny?

Jak wynika z powyższego, kominek elektryczny jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, po które sięga już dość sporo klientów. Użytkownicy doceniają go za to, iż jest prosty w montażu, bardzo łatwy w obsłudze oraz nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów, by móc sprawnie działać. Producenci kominków z roku na rok prześcigają się w tworzeniu nowych modeli, które zaskakują nie tylko modnym designem, ale i świetnymi funkcjami. Bardzo popularny obecnie jest kominek elektryczny led, który został wyposażony w specjalne efekty dźwiękowe i świetlne, dzięki czemu do złudzenia przypomina tradycyjny kominek.

Wybór kominków jest naprawdę bardzo duży. Klienci w zależności od potrzeb, mogą postawić na model, który najbardziej będzie spełniał ich oczekiwania. Wielu z nich w ostatnim czasie decyduje się na charakterystyczne kominki elektryczne Aflamo. Ich cena, design oraz funkcjonalność sprawiają, że doskonale sprawdzą się zarówno w designerskich wnętrzach, jak i w tradycyjnych pomieszczeniach urządzonych w prosty sposób.

One thought on “Kominek elektryczny czy biokominek – co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *