Inne

Nagrobek na lata. Jaki kamień wybrać?

Posted On 31 marca, 2021 at 7:46 am by / No Comments

Nagrobek warto wybierać tak, aby mógł on służyć latami bez obaw o ryzyko jego szybkiego uszkodzenia. Jaki kamień sprawdzi się wtedy najlepiej?

Trwałe nagrobki z granitu

Najczęściej nagrobki wykonuje się dzisiaj z granitu. To naturalny kamień głębinowy o charakterystycznej strukturze ziarnistej. Występuje w wielu barwach, między innymi czarnej, różnych odcieniach szarości, czerwieni, bladym różu.

Granit jest jedną z najtrwalszych skał, która jest odporna na czynniki pogodowe, niskie i wysokie temperatury, kwasy. Zatem pomniki Mława wykonane z granitu są najlepszym wyborem, gdy celem jest trwałość na wiele lat.

Wybierz polecaną firmę kamieniarską

Dobry kamień to jednak jeszcze nie wszystko. Bardzo ważny jest wybór sprawdzonej firmy kamieniarskiej, która wykona pomnik cmentarny.

Najlepiej wybrać firmę obecną od wielu lat na rynku, która cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Powinna zaoferować szeroką gamę kamieni do wyboru, a także pełną obsługę w ramach ich wykończenia wraz z fachowym montażem.

Ważna systematyczna pielęgnacja

Nawet granitowe nagrobki narażone są na uszkodzenie, jeżeli nie będą poddawane właściwej pielęgnacji.

Pomniki należy systematycznie myć z użyciem czystej wody i miękkich ściereczek lub szczotek, a także delikatnych detergentów lub dedykowanych środków czystości. Nie powinno się stosować substancji tłustych, żrących, ściernych. Plamy z wosku należy ostrożnie zeskrobać, na przykład drewnianą szpatułką.

Pracownicy firmy kamieniarskiej doradzą, jak należy zadbać o pomniki granitowe, aby były piękne i trwałe na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *