Inne

Wybierasz dostawcę internetu? Sprawdź te 3 kwestie!

Posted On 20 sierpnia, 2021 at 3:25 pm by / No Comments

Chcesz mieć szybki i stabilny internet? Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z dostawcą tego medium, sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniej oferty. O czym trzeba pamiętać?

1. Rodzaj łącza

Obecnie z internetu można korzystać za pomocą różnych rodzajów łącz. Jaki internet będzie najlepszy?

Gdy liczy się szybkość, warto zdecydować się na światłowodowy internet Rzeczyca. Światłowód jest w stanie zapewnić wysoka stabilność i szybkość połączenia, dlatego jest on obecnie wybierany coraz częściej.

Zdarza się, że lokalny dostawca internetowy może zaoferować podłączenie światłowodem, natomiast operator ogólnopolski jedynie linią telefoniczną, która ma znacznie niższe parametry szybkości.

Ponadto z internetu można korzystać również za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego, które sprawdza się tam, gdzie dom nie jest podłączony do żadnej z sieci.

2. Czas trwania umowy

Umowę na dostawę internetu można zawrzeć na różne okresy, na przykład na 1 rok, 2 lata. Czas trwania umowy wpływa na koszt internetu, dlatego warto zapoznać się z wyliczeniami dla wszystkich dostępnych okresów.

Najczęściej im dłuższy czas trwania umowy, tym koszty są niższe. Różnica w rachunkach może wynosić nawet kilkanaście złotych miesięcznie.

3. Dodatkowe usługi

Jeżeli operator oferuje nie tylko szybki internet, ale również dodatkowe usługi, z których chce się skorzystać, na przykład abonament na telefon komórkowy, telewizję, wtedy także warto wziąć je pod uwagę.

Dodatkowe usługi pozwalają na zaoszczędzenie na kosztach, dlatego mogą być one dobrym wyborem, by obniżyć wydatki za korzystanie z mediów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *