Biznes, Ekonomia

Szafa metalowa na dokumenty – gdzie ją kupić?

Posted On 11 sierpnia, 2021 at 3:08 pm by / No Comments

Dobra szafa na dokumenty pozwala na skuteczną ochronę swojej zawartości przed włamaniami, zalaniem czy pożarem. Gdzie kupić solidną szafę na akta?

Jaką szafę na dokumenty wybrać?

Odpowiednio dobrana szafa na akta ułatwia przechowywanie dokumentów i jednocześnie służy do ich zabezpieczenia przed dostępem przez inne osoby i uszkodzeniem na skutek czynników zewnętrznych.

Na dokumenty najczęściej kupowane są szafy metalowe, których półki dopasowane są do przechowywania segregatorów i teczek. Mogą być wyposażone w drzwi rozwierane lub przesuwne.

Gdy konieczna jest specjalna ochrona dokumentów, należy wybrać szafę w odpowiedniej klasie – A, B lub C. Szafa może być też ogniotrwała, ognioodporna, dlatego zabezpiecza zawartość przed ogniem na określony czas, na przykład do godziny.

Zakup szafy na akta – stacjonarnie i online

Wyposażenie jak szafa metalowa biurowa na dokumenty można obecnie zakupić zarówno stacjonarnie, jak i przez internet.

Wiele osób kupuje szafy metalowe online, ponieważ w sieci dostępna jest pełna gama modeli w przystępnych cenach. Szafa jest wtedy dostarczana za pośrednictwem firmy kurierskiej jako złożona lub wymagająca samodzielnego złożenia.

Ile kosztuje szafa metalowa na dokumenty?

Mała szafa aktowa z metalu to koszt od około 600 do 800 złotych, natomiast większe szafy kosztują już około 1 000 – 1 500 złotych.

Najdroższe są szafy metalowe w klasie C oraz szafy ognioodporne, których ceny wnoszą nawet 10 000 – 20 000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *