Biznes, Ekonomia

Wypożyczanie busów osobowych – warunki i ceny

Posted On 9 sierpnia, 2021 at 9:05 am by / No Comments

Wynajem busa jest popularną usługą na różne wydarzenia. Dzięki niemu można wygodnie dojechać z większą grupą na wycieczkę, imprezę, konferencję czy szkolenie. Co warto wiedzieć o tej ofercie?

Kto może wynająć busa?

Aby prowadzić busa, który mieści do 9 osób razem z kierowcą, wystarczy prawo jazdy kategorii B. Nie trzeba zatem posiadać specjalnego prawa jazdy – wystarczy to standardowe, które upoważnia do prowadzenia samochodów osobowych.

Wypożyczalnie busów mogą mieć dodatkowe wymagania w stosunku do klientów, między innymi minimalny wiek czy minimalny czas posiadania prawa jazdy.

Busy na wynajem – na co zwrócić uwagę?

Wypożyczalnie prowadzące wynajem busów Katowice oferują swoim klientom szeroką gamę samochodów. Wśród najczęściej wybieranych znajdują się Opel Vivaro, Renault Trafic, Ford Tourneo czy Ford Transit.

Aby wybrać odpowiedniego busa, warto sprawdzić jego wyposażenie. Najlepiej, aby był on wyposażony w klimatyzację, elektryczne szyby i lusterka, wydajny silnik – najczęściej paliwem jest olej napędowy.

Cennik wynajmu busów

Koszty związane z wypożyczeniem busa zależą od wielu czynników, między innymi od wybranego pojazdu, warunków najmu, czasu umowy.

Zwykle jeden dzień najmu busa to wydatek rzędu 250-350 złotych brutto.

Zależnie od oferty należy doliczyć także dodatkowe opłaty, na przykład:
– Kaucja zwrotna – około 500 złotych,
– Sprzątanie i mycie busa po wynajmie – około 80 złotych,
– Oddanie busa bez zatankowanego paliwa – około 400 złotych,
– Dodatkowe ubezpieczenia – około 150-800 złotych zależnie od zakresu,
– Akcesoria – bagażnik na dach, fotelik, nawigacja i inne.

Wybierając wynajem busów, warto zwrócić szczególną uwagę na limit kilometrów. Przekroczenie limitu będzie oznaczało dodatkowe opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *