Praca i zlecenia

Polskie Urzędy Pracy

Posted On 28 czerwca, 2019 at 9:54 am by / No Comments

Niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, czy Urzędy Pracy, które działają na polskim rynku dobrze i odpowiednio spełniają swoją rolę i misję. Istnieje na ten temat wiele poglądów. Nie możemy wszak do końca krytykować ich działalności, ponieważ to, czy istnieją oferty pracy i wolne wakaty w głównej mierze zależy jedynie od pracodawców. Urząd Pracy jedynie przechwytuje oferty i stara się do każdej z nich wybrać adekwatnego pracownika.

Regionalne Urzędy Pracy

Warto wspomnieć, że regionalne urzędy pracy także różnią się w swych działaniach. Jedne działają prężnie i dynamicznie, a inne ospale. W wyniku przeprowadzonych ankiet i statystyk, uważa się, że dobrze funkcjonują urzędy na terenie wielkich miast, takich jak Warszawa, Kraków, Kalisz czy Lublin. W mniejszych miasteczkach, trudno powiedzieć, aby US dobrze wypełniały swe zadania.

Jak więc powinien według potencjalnego polaka wyglądać zakres działań Urzędu Pracy? Przede wszystkim więcej szkoleń, działań mających na celu podwyższenie kwalifikacji osób bezrobotnych. Tych działań jest zbyt mało, dlatego polski bezrobotny nie może znaleźć zatrudnienia, ponieważ nie ma odpowiednich umiejętności, a nie ma na tyle środków finansowych, aby podjąć płatne szkolenia.

Możesz także sprawdzić ogłoszenie o prace opublikowane przez Powiatowe urzędy pracy na wielu stronach, które oferuję publikację ogłoszeń. W aktualnych czasach, urzędy pracy podejmują współprace z licznymi job deskami oraz agregatorami ogłoszeń o pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *