Inne

Dlaczego warto zdecydować się na płyty kanałowe?

Posted On 20 lipca, 2019 at 8:39 am by / No Comments

Zdecydowana większość osób planując budowę domu chciałaby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, jednak nie kosztem jakości. Świetnym rozwiązaniem, które cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością będą płyty kanałowe sklep. Obecnie występuje ich bardzo dużo rodzajów. Przykładem mogą być płyty kanałowe sprężone.

Jak wygląda montaż stropu kanałowego?

Warto mieć świadomość, że elementy stropu kanałowego cechują się bardzo dużą wielkością. Konieczne jest zatem użycie sprzętu ciężkiego do ich montażu. Jest to zdecydowanie największa wada tego produktu. Wyjątkiem będzie strop kanałowy typu Smart, ponieważ przy jego montażu można sobie bez problemu poradzić bez żurawia dźwigowego czy dźwigu. Potrzebny będzie tylko HDS. Z kolei w przypadku wspomnianego stropu Smart nie będą potrzebne dodatkowe podpory. Według zasady półfabrykaty należy ułożyć na sucho, nie stosuje się również zapraw czy betonu. Należy jednak wypełnić przestrzenie między płytami odpowiednią mieszanką betonową w celu zwiększenia wytrzymałości całego stropu.

Jakie zalety mają płyty kanałowe?

Stropy tego rodzaju bardzo często wykorzystywane są w nowoczesnym budownictwie ze względu na liczne korzyści. Zdecydowanie największą zaletą jest opcja bardzo szybkiego montażu, a także błyskawicznego obciążenia, praktycznie zaraz po ułożeniu płyt. Nie ma zatem konieczności czekania, aż beton zaschnie, gdyż można spokojnie ułożyć go na sucho. Dodatkowo bardzo ceniona jest przez użytkowników gładka powierzchnia prefabrykatów. Wpływa to przede wszystkim na czas wykończenia. Przykładem może być położenie tynków w środku budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *