Maluchy

Pierwsze buty dla dziecka – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Posted On 24 czerwca, 2019 at 7:48 am by / No Comments

To, jakie buty do nauki chodzenia kupić dziecko nadal budzi sporo kontrowersji. Jedni pediatrzy przekonują, że trzeba zaopatrzyć malucha w wygodne obuwie z usztywnianym zapiętkiem, inni zalecają skarpetki z podeszwą antypoślizgową. Zdania są podzielone, nie mniej jednak kiedy dziecko zaczyna samodzielnie chodzić, trzeba zaopatrzyć je tak, czy inaczej w buty. Jakie wybrać?

Rozmiar i materiał wykonania

Odpowiedni rozmiar butów pozwoli stopie prawidłowo się rozwinąć, dzięki temu można uniknąć różnego rodzaju chorób stóp i zniekształceń w przyszłości. Oczywiście nie tylko pierwsze buty do chodzenia powinny mieć dobrą jakość, pamiętajmy, żeby na takich zakupach przesadnie nie oszczędzać, bo może się to odbić na zdrowiu naszej pociechy. Niestety buty dziecięce są dość drogie, szczególnie jak decydujemy kupić się takie ze skóry naturalnej. Skóra to materiał bardzo elastyczny, dopasowuje się do stopy, poza tym pozwala jej oddychać, dobrze odprowadza wilgoć, to dobra inwestycja. Jeżeli chodzi o rozmiar to trzeba zacząć od zmierzenia stopy malucha. Robimy to na kartce papieru, stopa powinna być przysunięta do ściany, buty muszą być o 0,5 cm większe, niż stopa.

Gdzie kupić buty dla dziecka?

Obecnie nie ma problemu z dostępnością butów dla dzieci, możemy kupić je zarówno online, jak i stacjonarnie. Buty emel od polskiego producent dobrze się sprawdzają i warto mieć je na uwadze, jeśli decydujemy się na takie zakupy. Firma wykonuje obuwie skórzane z usztywnianymi zapiętkami, odpowiednio dopasowane do stopy dziecka. Można je dostać w ciekawych wzorach i kolorach, buty są wykonane z dużą starannością, producent przykłada dużą wagę do zdrowia dzieci. Pamiętajmy, że jakość butów ma ogromne znaczenie, szczególnie w pierwszych latach życia dziecka, to inwestycja w zdrowe stopy, dlatego warto dołożyć starań i wybrać odpowiednie obuwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *