Inne

Ogrzewanie gazem, czy prądem?

Posted On 26 grudnia, 2018 at 2:23 pm by / No Comments

Wielu użytkowników instalacji grzewczych musi się zderzyć z tym, jakiego rodzaju ogrzewanie wybrać. W wielu sytuacjach nie ma możliwości zainstalowania instalacji CO, montażu grzejników a nawet przewodów nadmuchowych. Nawet coraz mniejsze kotły jednofunkcyjne nie załatwiają sprawy – konieczne jest bowiem wygospodarowanie instalacji wodnej, gazowej oraz zapewnienie właściwej instalacji. W tych sytuacjach często wybierane są formy ogrzewania elektrycznego, które w kontekście rosnących cen prądu mogą się okazać finansowym samobójstwem.

Jak efektywnie ogrzewać miejsca, gdzie nie ma CO?

O wiele lepszym rozwiązaniem wydają się już grzejniki gazowe na butle – wymagają one jednak dość dobrej wentylacji w celu eliminacji niekorzystnych zjawisk związanych ze spalaniem. W wielu lokalach usługowych obowiązuje taryfa przemysłowa na prąd, co dodatkowo podnosi koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W tej sytuacji warto zastosować inteligentne, wysoce efektywne grzejniki olejowe. Powinniśmy na pewno zrezygnować z takich opcji, jak farelki oraz zwykłe grzejniki nadmuchowe – są one nieopłacalne. W wielu lokalach nie mamy też możliwości zainstalowania pompy ciepła, która byłaby wystarczająca dla potrzeb naszego niewielkiego lokalu usługowego.

Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Warto jest, aby właściciel nieruchomości mającej kilka lokali usługowych uruchomił np. kotły kondensacyjne, które pozwalają na niedrogie i bardzo sprawne ogrzewanie. Koszty montażu nie są wysokie, a fakt że możliwe są do zainstalowania kotły dwufunkcyjne rozszerza wachlarz naszych możliwości.

http://beretta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *