Magazyny do wynajęcia dla e-commerce – o czym warto pamiętać?
Branża handlu internetowego, czyli e-commerce rozwija się dynamicznie, stąd też rośnie zapotrzebowanie na magazyny dla sklepów internetowych. Czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniego magazynu dla e-commerce?
Dobry magazyn dla e-commerce – czyli jaki?
Sklepy internetowe muszą posiadać odpowiednią przestrzeń przeznaczoną na towary, jakie wysyłają do klientów. Najczęściej wybór pada wtedy na magazyny do wynajęcia, które stanowią najkorzystniejszą cenowo opcję.
Jako że sklep internetowy dostarcza towary do klientów przez ich wysyłkę, optymalnym wyborem będzie magazyn pozwalający na łatwe kompletowanie i dystrybucję zamówień.
Aktualnie dostępne są także specjalne magazyny wynajem dla e-commerce, które pomagają one sklepom internetowym w prowadzeniu działalności. Czym powinien cechować się odpowiedni magazyn dla sklepu internetowego?
Wyposażenie magazynu dla sklepu internetowego
By kompletowanie zamówień było efektywne, magazyny do wynajęcia skierowane do branży e-commerce wykorzystują specjalne wyposażenie umożliwiające składowanie dużej ilości towarów i ich łatwą kompletację.
W magazynach dla e-commerce często używane są antresole i podesty robocze. Coraz popularniejsze są także magazyny wysokiego składowania. Stosowane są regały magazynowe i kosze dopasowane do typu towarów.
Transport wewnętrzny w magazynie realizowany jest za pomocą wózków ręcznych oraz przenośników pomocnych w zaopatrzeniu magazynu oraz w kompletacji zamówień.
Wsparciem w prowadzeniu magazynu jest także WMS – system komputerowy do zarządzania magazynem, który pozwala na sprawdzanie stanu magazynu i zarządzanie zapasami. Może on także współpracować z systemem e-commerce używanym do sprzedaży online.
Magazyny logistyczne dla firm e-commerce
Obecnie magazyny logistyczne oferują także specjalne usług dla e-commerce, dzięki którym można łatwiej prowadzić sprzedaż poprzez outsourcing obsługi magazynowej.
Wśród dostępnych usług dla e-commerce znajdują się:
– Rozładunek kontenerów – gdy towary dostarczane są w kontenerach.
– Magazyn celny z obsługą celną – dla towarów sprowadzanych spoza UE.
– Paletyzacja – rozkładanie towarów na paletach według wskazań.
– Kompletacja zamówień – zbieranie towarów według zamówienia.
– Konfekcjonowane – pakowanie towarów w paczki.
– Dystrybucja – wysyłka towarów do odbiorców.
– Obsługa zwrotów i reklamacji – paczki kierowane są do magazynu.
Zlecenie powyższych usług pracownikom magazynu pozwala przedsiębiorcy na zaoszczędzenie na kosztach i usprawnia pracę, zwłaszcza w mniejszych sklepach online.