Biznes, Ekonomia

Eko opakowania – jak pakować produkty ekologicznie?

Posted On 29 września, 2021 at 1:50 pm by / No Comments

Prowadzisz własny e-sklep lub wysyłasz towary do klientów? A może masz sklep stacjonarny? Na pewno wiesz, jak duże znaczenie ma dzisiaj ekologia. Jak pakować paczki ekologicznie? Ważny jest wybór odpowiednich materiałów. Poznaj je bliżej i wybierz te najlepsze dla swojej firmy!

Ekologiczne pakowanie w sklepie internetowym

Towary wysyłane do klienta muszą być odpowiednio zabezpieczone na czas transportu. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być one pakowane tak, by chronić naturę. Ekologiczna firma jest lepiej postrzegana przez klientów, dlatego zakup eko opakowań to przyszłościowa inwestycja.

Do ekologicznego pakowania towarów w sklepach internetowych stosowane są materiały, jak:
– Koperty papierowe i kartonowe – służą one do pakowania towarów mniejszych, płaskich. Kartonowe koperty lepiej chronią przedmioty niż papierowe, w których głównie umieszcza się dokumenty.
– Kartony – uniwersalne materiały opakowaniowe, które dostępne są w różnych wielkościach i formatach, dlatego można łatwo dopasowywać je do każdego typu przedmiotu.
– Wypełniacze – za pomocą ekologicznych wypełniaczy można dodatkowo zabezpieczyć przedmioty przed uszkodzeniem, na przykład mogą być to zgniecione lub pocięte papiery, kartony – pocięte lub stosowane jako przekładki, roślinne pianki jak skropak.
– Taśmy klejące – wykonane z papieru.

Powyższe typy materiałów mogą być personalizowane, czyli mogą być umieszczone na nich logo oraz inne nadruki. Dzięki temu wspomagają one marketing sklepu internetowego.

Przyjazne dla środowiska opakowania w sklepie stacjonarnym

Ekologiczne materiały do pakowania sprawdzą się także w sklepach stacjonarnych zamiast popularnych toreb foliowych.

Najczęściej używane są torby papierowe w różnych wielkościach i formatach. Duży asortyment tego typu toreb znajdziesz w sklepie:https://neopak.pl/torby/torby-papierowe. W sprzedaży dostępne są torby z papieru szarego oraz torby z papieru bielonego. Mogą być one także drukowane na różne kolory wraz z usługą personalizacji, na przykład przez umieszczenie na nich logo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *