Zdrowie

Lampa bakteriobójcza UV – kiedy warto ją kupić?

Posted On 17 maja, 2021 at 8:00 am by / No Comments

Dezynfekcja może być prowadzona na bazie różnych metod. Poza stosowaniem środków dezynfekcyjnych bardzo popularne są lampy emitujące promieniowanie UV-C. Jak działają? Kiedy warto je kupić? Jak je stosować?

Jak działa dezynfekcja UV-C?

Technika dezynfekcji UV-C jest wykorzystywana już od przeszło 100 lat w branży medycznej. Lampy UV-C powodują emisję promieniowania ultrafioletowego UV-C, które bardzo skutecznie neutralizuje różne drobnoustroje: wirusy, bakterie, grzyby.

Główne zalety lampy do dezynfekcji UV:
– nie wymaga nakładów pracy
– nie wykorzystuje środków chemicznych
– ma niskie koszty użytkowania
– jest przyjazna dla środowiska

Lampa do dezynfekcji UV-C – kiedy warto kupić?

Czytamy na stronie nomada.waw.pl , że najczęściej lampa wirusobójcza, określana też jako bakteriobójcza, używana jest w medycynie, między innymi w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, na salach zabiegowych. Obecnie jednak, także w obliczu pandemii koronawirusa, ampy do dezynfekcji UV zaczęły być używane również w innych miejscach.

Wybrane miejsca zastosowania lamp UV-C:
– hotele, pensjonaty i inne obiekty noclegowe
– obiekty gastronomiczne
– salony kosmetyczne, fryzjerskie
– komunikacja – publiczna, prywatna
– szkoły, przedszkola, żłobki

Jaką lampę do dezynfekcji UV-C wybrać?

W sprzedaży znajdują się obecnie dwa typy lamp – to lampa bakteriobójcza UV do bezpośredniego naświetlania oraz lampa przepływowa UV.

Lampa do dezynfekcji bezpośredniej wymaga wyjścia z pomieszczenia – bezpośrednio naświetla powierzchnie i powietrze. Lampa przepływowa może być używana tam, gdzie przebywają osoby – naświetla przepływające przez nią powietrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *