Technologie

Toczenie i frezowanie – tu liczy się precyzja

Posted On 15 maja, 2021 at 7:33 am by / No Comments

Za pomocą techniki obróbki skrawaniem można obrabiać różne materiały, w tym metal, drewno czy tworzywa. Aby uzyskać produkt odzwierciedlający projekt, kluczowe jest zachowanie maksymalnej precyzji.

Obróbka przez toczenie i frezowanie

Obróbka skrawaniem polega na usuwaniu kolejnych warstw materiału, aby uzyskać gotowy produkt. Do obróbki tej zaliczają się również toczenie i frezowanie.

Toczenie to sposób obrabiania powierzchni brył obrotowych. Materiały umieszczane na specjalnym urządzeniu – tokarce i poddawane działaniu noża tokarskiego przybierają różnorodne kształty.

Frezowanie jest rodzajem obróbki, która wykorzystuje urządzenia jak frezarki. Poprzez ruch obrotowy frezarka może wykonywać elementy jak rowki, zębatki czy gwinty.

Precyzyjna obróbka numeryczna

Najdokładniejszą obróbkę skrawaniem zapewniają maszyny numeryczne, czyli CNC (od ang. Computerized Numerical Control).

Frezowanie i toczenie CNC polega na wykorzystaniu skomputeryzowanych frezarek i tokarek, które automatycznie obrabiają elementy z użyciem sterowanych komputerowo narzędzi.

Obróbka CNC wyróżnia się najwyższą dokładnością gotowych wyrobów, ich powtarzalnością i szybkością pracy.

Usługi tokarsko-frezarskie

Aby otrzymać produkty toczone i frezowane, można kupić urządzenia na własność lub zlecić usługi tokarsko-frezarskie specjalizującym się w nich firmom.

Zamawiając usługi frezarskie Warszawa i tokarskie, warto wybrać firmę dysponującą nowoczesnym parkiem maszynowym, która będzie w stanie wykonać produkty wyróżniające się wysoką jakością nawet wtedy, gdy cechują się skomplikowanymi formami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *