Inne

Jak prawidłowo powinien wyglądać masaż twarzy?

Posted On 16 lutego, 2022 at 6:52 am by / No Comments

Masaż twarzy to forma zabiegu upiększającego, który wykorzystuje serię określonych pociągnięć, aby poprawić wygląd cery i twarzy. Zaleca się go zwykle przed nałożeniem makijażu, w celu przygotowania skóry. Działa nie tylko odprężająco, ale także poprawia elastyczność skóry i zapobiega starzeniu. Jak taki masaż wykonać w własnym zaciszu domowym? To nic skomplikowanego – poznaj wszystkie kroki!

Dla kogo masaż skóry będzie odpowiedni?

Coraz więcej kobiet decyduje się na systematyczny masażu twarzy. Zapewnia on wiele niesamowitych korzyści.

Pozytywne efekty masażu twarzy mogą odczuć zarówno osoby młodsze, jak i bardziej dojrzałe, co czyni go świetną opcją w każdym wieku. Zatem każdy może skorzystać z masażu twarzy. Jest on niezwykle uniwersalny więc z powodzeniem może być stosowany u osób, które mają cerę naczyniową, suchą czy mieszaną.

Odwiedź Skin Therapy Warszawa i skorzystaj z pełnego pakietu masaży.

Jak powinien przebiegać masaż twarzy krok po kroku?

Co będzie nam potrzebne, aby wykonać samodzielnie masaż twarzy? By taki masaż wykonać nie potrzebujemy specjalnego sprzętu, ani luksusowych kosmetyków. Wystarczą dłonie oraz jakiś kosmetyk.

Przeprowadzenie masażu twarzy z pewnością ułatwi zastosowanie kosmetyku, który da efekt poślizgu np. olejku lub tłusty krem.

Dodatkowo podczas masażu twarzy można sięgnąć po rollery –są to masażery, które zostały zrobione z naturalnych kamieni, pomagają one w aplikacji kosmetyków oraz doskonale chłodzą skórę.

Bez względu na to, jak wygląda Twój dzień, masaż twarzy w domu nigdy nie jest trudny. Musisz jednak nauczyć się kilku ważnych zasad.

Krok 1. Przed rozpoczęciem masażu musisz wykonać dokładne oczyszczanie twarzy.

Krok 2. Zaaplikuj na skórę produkt ułatwiający wykonanie masażu. Może to być olejek lub tłusty krem.

Krok 3. Ważne jest, aby podczas masażu masować skórę we właściwych kierunkach. Możesz tutaj zastosować głaskanie, pocieranie, ugniatanie i wiele innych metod.

Aby uzyskać efekt przeciwstażeniowy, musisz pamiętać, aby masaż był wykonywany w odpowiednim kierunku.

Masaż twarzy powinien być wykonywany w następującym kierunku:

– Szyja – powinna być masowana od klatki piersiowej w stronę brody,

– Dolne części twarzy – broda oraz miejsca wokół ust masujemy ku górze oraz ruchami od wewnątrz na zewnątrz,

– Nos – masaż tych części powinie zaczynać się od czubka aż do samych brwi,

– Policzki – masujemy je z wykorzystaniem ruchów okrężnych, ale również od dołu do samej góry jak i ze środka na zewnątrz,

– Okolice oczu – masaż tych okolic powinien być wykonywany poprzez delikatnie oklepywanie zaczynając od czubka nosa aż do kącika oczu,

– Czoło – masaż czoła zaczyna od środka czoła kończąc na jego bokach.

Masaż twarzy powinien trwać ok. 10-15 min.

Jakich efektów możemy się spodziewać wykonując masaż twarzy?

Masaż twarzy powinien być wykonywany regularnie. W ten sposób możesz uzyskać najlepsze efekty.

Warto robić to codziennie jeśli pozwala Nam na to czas. Natomiast jeśli zasoby naszego czasu są ograniczone przynajmniej raz w tygodniu.

Jakie efekty możemy uzyskać dzięki masażowi twarzy? Jednorazowo wykonany masaż twarzy sprawia, że skóra wygląda na zrelaksowaną i wypoczętą.

Kiedy masaż skóry twarzy wykonujemy regularnie może uzyskać efekt przeciwstażeniowy. Skóra będzie wyglądać na gęstszą i bardziej miękką, zmarszczki staną się mniej widoczne i będą pojawiać się rzadziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *