Biznes, Ekonomia

3 pomysły na elewację do czarnego dachu. Jak ją wykończyć?

Posted On 27 czerwca, 2022 at 5:54 am by / No Comments

Dachy w kolorze czarnym są bardzo efektowne i natychmiast przyciągają uwagę. Jaka elewacja będzie pasowała do czarnego dachu? Zobacz 3 ciekawe pomysły, które sprawią, że dom będzie wyglądać efektownie i oryginalnie!

Elewacje w odcieniach beżu do czarnego dachu

Z dachami w kolorze czarnym oraz innych ciemnych odcieniach jak antracytowa szarość, dobrze wyglądają odcienie beżu. Jaki kolor elewacji do czarnego dachu będzie najlepszy? Można zdecydować się zarówno na jasny kolor śmietankowy, kremowy lub na ciemniejszy piaskowy.

Projekt elewacja domu w odcieniach beżu będzie również dobrze wyglądać z różnymi dodatkami, na przykład z elementami z drewna lub jego imitacji, z klinkierem lub z okładziną kamienną. Najpopularniejsze są wtedy materiały w odcieniach beżu i szarości, a wśród drewna dominują nasycone odcienie, na przykład jak złoty orzech.

Dach w kolorze czerni i biała elewacja

Biel tworzy efektowny kontrast z dachem w kolorze czarnym, dlatego również warto wziąć ją pod uwagę. Może ona kapitalnie wyglądać w połączeniu z domami nowoczesnymi, o prostej architekturze, jak i tymi o tradycyjnym wyglądzie.

Interesującym pomysłem jest również wybranie materiałów jak drewniana oblicówka albo siding w kolorze białym, które nadają elewacji elegancki charakter.

Czarny dach i elewacja z drewna

Aby uzyskać efektowny wygląd domu, do dachu w czarnym korze warto również wykorzystać drewno lub imitację drewna, na przykład w formie płyt elewacyjnych HPL.

Takie połączenie świetnie wygląda zwłaszcza na domach o nowoczesnej architekturze, na przykład na popularnych teraz domach w stylu modern barn – współczesnej stodoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *