Aranżacja

Wyjątkowa kuchnia w niewielkiej cenie

Posted On 22 września, 2019 at 3:20 pm by / No Comments

Właściciele kawalerek oraz małych mieszkań często poszukują kuchni, która będzie zawierała w sobie wszystkie niezbędne elementy, które powinny się w niej znaleźć, a jej cena nie będzie wygórowana. Niestety, nie zawsze im się udaje to znaleźć w salonach meblowych czy w sklepach internetowych z takim asortymentem. Co wówczas należy zrobić? Gdzie szukać pomocy? Poniżej kilka, cennych wskazówek.

Meble kuchenne na wymiar

Cały czas w społeczeństwie istnieje przekonanie, iż meble kuchenne https://inwood.design/ na wymiar to dużo większy wydatek niż zakup gotowego kompletu ze sklepu. To błędne przekonanie, gdyż zrobienie mebli na indywidualne zamówienie klienta jest czasami tańsze lub równoznaczne z ceną gotowego kompletu. Dlaczego? Tutak klient sam może wybrać ile mebli powinno wchodzić w taki zestaw, jakie to powinny być meble, jaka jest ich forma, w jakim wzorze, kolorze czy rozmiarze mogą zostać stworzone. Dlatego też warto skorzystać z takiej opcji, gdy ma się do urządzenia niewielką przestrzeń i ograniczony budżet.

Wspólny projekt

Decydując się na meble na wymiar, klient sam podejmuje wiele decyzji. Może to być w połączeniu z wykonawcą lub całkowicie projekt może zostać stworzony przez inwestora. Warto jednak skorzystać czasami z cennych rad fachowców, którzy podpowiedzą jaki materiał będzie najlepszy lub jaka forma kuchni sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu. Dodatkowo, tworząc meble na wymiar, prawie na każdym etapie, klient może zamienić lub dołożyć poszczególne elementy. Często także zdarza się, że gdy kuchnia już stoi u danego klienta, ten decyduje się jeszcze zamówić do niej np.: półki, specjalne miejsce na wina lub stół i krzesła, które będą pasować do całości.

Ile może kosztować taka kuchnia?

Cena zależeć będzie od wielu czynników. Tutaj ma znaczenie producent wykonujący meble na wymiar, ich rozmiar, materiał, z którego będą wykonane, trudność w ich zrobieniu, dodatkowe elementy jak szkło, zdobienia itp. Standardowo jednak można liczyć, iż niewielka kuchnia to wydatek rzędu od około 1500 zł do 3000 zł. Z kolei, kuchnia bardziej przestrzenna, wymagająca większej ilości elementów to koszt około 4000 zł do nawet 10000 zł. Są to ceny przybliżone do mebli gotowych z renomowanych salonów, jednak aspekt tego, iż klient sam ma decydujący wpływ na każdy element w swojej kuchni – wygrywa często nawet z najlepszymi, gotowymi produktami ze sklepów meblowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *