Biznes, Ekonomia

28. Jak wyłączyć obsługę VAT (LoMag)?

Posted On 22 września, 2019 at 2:58 pm by / No Comments

Zarządzanie przedsiębiorstwem jest odpowiedzialnym zadaniem, które wymaga ciągłej kontroli. Podobnie jest w przypadku obiektów magazynowych. Osoby zarządzające muszą pamiętać nawet o najmniejszych formalnościach. Na szczęście możemy znacząco usprawnić pracę poprzez wdrożenie specjalistycznego oprogramowania. Oczywiście nie musi ono kosztować majątku. Wybierzmy jednak renomowaną markę, która cieszy się uznaniem wśród użytkowników. Przełoży się to na komfort obsługi. Doskonałym przykładem jest program magazynowy LoMag, który dostępny jest na rynku już od wielu lat.

Możliwość wystawiania faktur

Wspomniany program do rachunków magazynowych cechuje się wysoką funkcjonalnością oraz intuicyjną obsługą. Nie wymaga on specjalistycznej wiedzy. Z wystawieniem dokumentów poradzą sobie więc osoby, które nie posiadają wykształcenia ekonomicznego, czy też doświadczenia. Wszystko przebiega sprawnie i bezproblemowo. Warto dodać, że twórcy zadbali, aby moduł fakturowania nie był zbyt skomplikowany. Dzięki temu czas edycji dokumentu znacząco spada. Jest to szczególnie zauważalne, gdy musimy wystawiać sporą ilość faktur.

Faktury zwolnione z VAT

Większość programów do fakturowania uwzględnia podatek VAT. W omawianym oprogramowaniu (https://www.lomag.pl/Faktury/) możemy go bez trudu wyłączyć. LoMag to darmowy program do wystawiania faktur zwolnionych z VAT. Wystarczy jedynie wejść w „Ustawienia”, a następnie „Obliczenia”. To właśnie tutaj należy odznaczyć sekcję „Włącz obsługę VAT”. Jest ona domyślnie ustawiona. Oczywiście w dowolnym momencie możemy ją ponownie włączyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *