Elektronika

Telewizja internetowa – kolejny etap ewolucji mediów

Posted On 15 października, 2017 at 2:23 pm by / No Comments

Telewizja jest dziś jednym z najpopularniejszych mediów. Jej zaletami są prostota przekazu, wszechstronność tematyczna, szybki i zrozumiały sposób przekazywania informacji oraz fakt, iż jest dostępna praktycznie dla każdego. Jednak wraz z coraz powszechniejszym dostępem do internetu, omawiany rodzaj mediów powoli przenosi się do sieci. Tak właśnie powstaje telewizja internetowa.

Dlaczego telewizja online ma przewagę nad konwencjonalną? Możemy ją oglądać nie tylko za pośrednictwem telewizora, lecz również komputera, tabletu czy telefonu. Ponadto, jej programy są zapisywane na stronie nadawcy, dzięki czemu widz w każdej chwili może odtworzyć powtórkę przegapionego programu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ w codziennym zabieganiu nie zawsze mamy czas, aby o określonej godzinie zasiąść przed odbiornikiem i obejrzeć wyczekiwaną pozycję.

Fakt, iż telewizja internetowa coraz częściej równa się telewizja na żywo podnosi tylko atrakcyjność tego środka przekazu. Tyczy się to w szczególności kanałów informacyjnych i sportowych. Dzięki istnieniu internetowych systemów nadawania portalów Onet i Wirtualna Polska oraz stacji telewizyjnych TVN24 i Eurosport, możemy, będąc w pracy lub podróży, śledzić najnowsze wydarzenia na świecie lub ważne wydarzenia sportowe.

Jak widać, telewizja internetowa jest znakomitą drogą rozwoju wynalazku, który zrewolucjonizował przepływ informacji na świecie. Błędem jest mówienie, iż telewizja umiera. W rzeczywistości, przechodzi do przestrzeni, w której tylko zwiększy potencjalną ilość odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *