Biznes, Ekonomia

Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości krok po kroku

Posted On 11 kwietnia, 2020 at 7:06 pm by / No Comments

Sprzedaż mieszkanie, by była skuteczna, musi być prowadzona zgodnie z dokładnie opracowanym planem. Tylko wiedza oraz umiejętności pozwolą szybko i dobrze sprzedać mieszkanie. Jak sprzedać mieszkanie z pośrednikiem?

Kroki 1: Przygotowanie oferty

Chcąc sprzedać mieszkanie trzeba wykonać wiele czynności, które klient nie zawsze sobie uświadamia przed rozpoczęciem procesu sprzedaży. Sprzedaż mieszkania krok po kroku z pośrednikiem to idealnie opracowany plan działania, który jest konsekwentnie realizowany.

Poznanie nieruchomości przez pośrednika polega na obejrzeniu mieszkania, sporządzeniu jego opisu, sfotografowaniu i na tej postawie sporządzeniu oferty, której zadaniem jest podkreślenie najlepszych cech sprzedawanego mieszkania. Tak przygotowana oferta mieszkania pojawia się w ogłoszeniach.

Krok 2: Pokazać mieszkanie

Kolejnym etapem sprzedaży mieszkania krok po kroku z biurem nieruchomości jest marketing nieruchomości, który dziś w przeważającej części odbywa się w internecie. Maxon – Biuro nieruchomości  umieszcza ofertę sprzedaży mieszkania na licznych stronach, które są platformami zajmującymi się nieruchomościami. Dzięki takiej reklamie oferta dociera do ogromnej ilości potencjalnych klientów.

Prezentacja nieruchomości jest następnym krokiem do szybkiej sprzedaży mieszkania. Pośrednik znający wszystkie atuty nieruchomości w ciekawy sposób przedstawi je kupującym. Dzięki dobremu wytypowaniu potencjalnych klientów, które opiera się na dogłębnej analizie potrzeb klienta kupującego, w znaczący sposób pośrednik skraca czas niezbędny do sprzedaży mieszkania. Jest to duża wygoda zarówno dla klienta sprzedającego, który musi udostępniać mieszkanie. Również klient kupujący oszczędza czas, który musiałby poświęcić na zwiedzanie licznych mieszkań.

Krok 3: Finalizacja transakcji

Sprzedaż mieszkania, by miała moc prawną, musi być zawarta u notariusza. Przed przystąpieniem do aktu notarialnego niezbędne jest zgromadzenie wielu dokumentów niezbędnych do podpisania aktu notarialnego. Wypis z księgi wieczystej, dokumenty ze wspólnoty mieszkaniowej o niezaleganiu z czynszem, czy zaświadczenie z ewidencji ludności o zameldowanych osobach to podstawowe dokumenty, które pośrednik wraz z notariuszem przygotują na dzień podpisania umowy kupna – sprzedaży.

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku na tym etapie transakcji polega na pomocy w zgromadzeniu dokumentów niezbędnych do finalizacji kredytu hipotecznego.

Przekazanie lokalu jest ukoronowaniem współpracy zarówno ze strona sprzedającą, jak i kupującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *