Usługi i Firma

Rolety plisowane czy może rzymskie?

Posted On 11 kwietnia, 2020 at 7:02 pm by / No Comments

Coraz częściej w oknach zarówno domów, jak i firm, można zobaczyć rolety plisowane. Ze względu na swoje liczne zalety cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Mogą być wykonane na zamówienie, co umożliwia ich idealne dopasowanie do każdego okna, nawet w przypadku tego o niestandardowych rozmiarach. Podobnie jest z roletami rzymskimi.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety plisowane w swoich wnętrzach?

Rolety plisowane zachwycają swoją funkcjonalnością i designem. Ich materiał zwija się w harmonijkę. Tego typu rolety wyposażone są w mechanizmy pozwalające na swobodne regulowanie stopnia zasłonięcia okna – można zwijać materiał zarówno od dołu, jak i od góry okna. Od użytkownika zależy to, jaki fragment szyby zostanie w danym momencie zasłonięty. Możliwe jest zamontowanie rolet plisowanych do listwy przyszybowej lub w całkowicie bezinwazyjny sposób – na ramie skrzydła okiennego. Jak widać, tego typu rolety są niezwykle praktyczne. Plisy nie tylko chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem się pomieszczenia, ale też pełnią funkcję ozdobną. Dostępne są w różnorodnej gamie kolorystycznej. Nie ma wobec tego najmniejszych problemów z dopasowaniem ich do aranżacji wnętrza, swoich potrzeb i preferencji. Ich obsługa jest banalnie prosta, podobnie jak montaż.

Rolety plisowane mają pewne wady, a jedną z nich jest cena. Nie jest ona wysoka, ale tego typu rolety są droższa od tych zwykłych. Pragmatyczne może być też dla niektórych osób czyszczenie plis. Materiał, z którego są wykonane, jest podatny na zabrudzenia, szczególnie jeśli tkanina jest w jasnym kolorze.

Zalety i wady rolet rzymskich

Popularność rolet rzymskich wynika w dużej mierze z ich wspaniałych walorów dekoracyjnych. Możliwe jest uszycie rolety na wymiar, wybierając preferowany materiał. Od tęgo zależeć będzie funkcjonalność rolety – przyciemniająca lub dekoracyjna. Do wyboru jest wiele rozwiązań montażowych. Zaletą rolet rzymskich jest to, że materiał przylega blisko okna. Wadą tego typu rolet jest ich wysoka cena, która wynika z wyposażenia ich w mechanizm łańcuszkowy, ale jest to tylko jednorazowy wydatek. Konieczne jest pozostawienie kilkudziesięciu centymetrów wolnej przestrzeni, aby możliwe było swobodne otwieranie okna.

Jeśli komuś marzą się rolety plisowane czy rzymskie i przekonał się do ich zakupu ze względu na liczne zalety tego rozwiązania, może zapoznać się z ich bogatą i zróżnicowaną ofertą na stronie roletypremium.pl – Rolety w Warszawie. Do wyboru jest wiele modeli różniących się kolorem, materiałem, wzorem, strukturą powierzchni, sposobem montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *