Biznes, Ekonomia

Speed test – jak go wykonać i odczytać wyniki?

Posted On 22 listopada, 2021 at 12:47 pm by / No Comments

Chcesz zobaczyć, jaka jest szybkość Twojego internetu? Wykonaj speed test! Podpowiadamy, jak go przeprowadzić, a także wskazujemy, jak odczytać jego wyniki.

Speed test – co to jest?

Speed test to test prędkości internetu. Ma on postać strony internetowej, która wykonuje pomiary szybkości pobierania i wysyłania danych oraz inne parametry.

Strony służące do pomiarów mogą być wykorzystane do sprawdzenia parametrów internetu każdego dostawcy, na przykład jako test prędkości internetu Vectra, Netia, Orange czy T-Mobile.

Jak przeprowadzić speed test?

Aby wykonać test prędkości internetu, wystarczy skorzystać ze specjalnej strony, na przykład przeprowadzić speed test on line speedomat.pl. Aby rozpocząć, należy tylko nacisnąć na przycisk z rozpoczęciem badania i już po chwili można zobaczyć wyniki.

W tym czasie nie powinno się korzystać z internetu do innych celów, na przykład do pobierania, aby nie zaburzyć pomiaru.

Wyniki speed testu

Rezultat pomiaru przekazuje informacje jak:
– Download – prędkość pobierania z internetu,
– Upload – prędkość wysyłania danych do sieci,
– Ping – co to jest ping w szybkosci internetu? Parametr ten odnosi się do opóźnienia w wysyłaniu danych, wysoki ping może oznaczać lagi.
– Jitter – parametr dotyczy opóźnienia pomiędzy pakietami danych, może pogarszać szybkość streamingu, na przykład podczas oglądania filmów i seriali online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *