Okazje nieruchomości

Skup mieszkań – komu się opłaca?

Posted On 11 czerwca, 2021 at 8:21 am by / No Comments

Usługi skup mieszkań za gotówkę to szybkość i wygoda, ale z drugiej strony niższa kwota ze sprzedaży. Komu opłaca się korzystnie z usług skupów?

1. Wyprowadzka z mieszkania

Z usług skupów nieruchomości często korzystają osoby, które w niedługim czasie zamierzają wyprowadzić się do innego miasta lub za granicę i nie będą mogły zajmować się same sprzedażą nieruchomości.

W skupie sprzedaż mieszkania krok po kroku następuje błyskawicznie – wystarczy tylko skontaktowanie się z firmą, która świadczy takie usługi, aby nawet w ciągu paru dni sygnować umowę i odebrać wypłatę. Dzięki temu transakcję można zamknąć w ekspresowym tempie.

2. Mieszkanie z wadami prawnymi

Umowa dożywocia – służebności, udziały w mieszkaniu, zadłużenie lokalu u komornika – to tylko parę sytuacji utrudniających sprzedaż nieruchomości. Znalezienie kupującego we własnym zakresie może być wtedy bardzo trudne, a ogłoszenie może nawet przez wiele miesięcy nie wzbudzać żadnego zainteresowania ze strony klientów.

Poprzez skup mieszkania przez biuro nieruchomości krok po kroku można sprzedać nawet nieruchomości z wadami prawnymi i szybko pozbyć się problemu.

3. Duże wydatki

Gdy trzeba pokryć spore wydatki, wtedy skup nieruchomości również jest optymalnym wyborem dla tych osób, które nie mogą czekać na otrzymanie środków. Dotyczy to również osób, które są współwłaścicielami nieruchomości i chcą uzyskać pieniądze ze sprzedaży jak najszybciej.

Wyceny prowadzone przez skupy nieruchomości są niezobowiązujące i bezpłatne – można otrzymać je już w ciągu jednego dnia od kontaktu ze skupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *