Usługi i Firma

Roczne rozliczenie biznesu w Szwecji – jak rozliczyć firmę?

Posted On 10 grudnia, 2021 at 9:17 am by / No Comments

Co roku szwedzcy podatnicy składają do tamtejszego urzędu skarbowego, czyli Skatteverke swoje rozliczenia roczne. W jaki sposób rozliczyć swoją firmę w Szwecji?

Rozliczenia roczne firm w Szwecji – kogo dotyczą?

Wszyscy przedsiębiorcy w Szwecji zobowiązani są do regularnego opłacania zaliczek na podatek dochodowy oraz do rozliczenia rocznego swoich podatków, które jest odpowiednikiem polskiego rozliczenia PIT z urzędem skarbowym.

Rozliczenie roczne dotyczy:
– Firm jednoosobowych – Enskildnäringsidkare,
– Spółek prawa cywilnego,
– Spółek handlowych,
– Spółek jawnych,
– Spółek z ograniczoną odpowiedzialnością,
– Spółek komandytowych.

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności rozliczenie roczne biznesu w Szwecji może przebiegać w inny sposób.

Jak przeprowadzić rozliczenie roczne firmy w Szwecji?

Żeby wykonać rozliczenie roczne biznesu w Szwecji, konieczne jest przekazanie do szwedzkiego urzędu skarbowego deklaracji rocznej. Termin złożenia deklaracji to 2 maja po roku podatkowym, którego dotyczy rozliczenie.

Do wykonania rozliczenia rocznego w przypadku jednoosobowej działalności wykorzystuje się dokument jak INKOMSTDEKLARATION 1, który przesyłany jest do podatników przez szwedzkiego fiskusa. Nanosi się na nim niezbędne informacje i odsyła. W przypadku spółek, zależnie od ich typu, rozliczenie przebiegać może inaczej.

Rozliczenie roczne firmy Szwecja można obecnie wykonać również za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na stronę szwedzkiego urzędu skarbowego Skatteverket, aby uzyskać dostęp do formularza i potem zatwierdzić rozliczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *