Inne

Proste sposoby na rzucenie palenia

Posted On 14 czerwca, 2020 at 12:30 pm by / No Comments

Dym papierosowy jest niebezpieczny zarówno dla samego palacza, jak i dla osób znajdujących się w jego otoczeniu. Jeśli chcesz zrezygnować z tego niezdrowego i bardzo kosztownego nałogu, sprawdź nasze najlepsze triki na to, jak rzucic palenie.

Poproś o wsparcie

Rzucanie palenia jest bardzo trudne, dlatego poproś najbliższych o wsparcie. Jeśli ktoś jeszcze w Twoim najbliższym otoczeniu pali, poproś by powstrzymał się od „dymka” gdy jesteś obok. Rodzina, wiedząc że obecnie przechodzisz trudny czas, z pewnością będzie bardziej wyrozumiała i otwarta na dialog niż gdy zamkniesz się w sobie i nic im nie powiesz.

Daj sobie czas

Początki rzucania palenia wiążą się z zespołem odstawiennym, który jest bardzo trudnym czasem pełnym ciężkich emocji. Musisz mieć świadomość, że około 4-5 dni po zapaleniu ostatniego papierosa, możesz gorzej się czuć: bóle głowy lub nawet pobolewanie mięśni niestety są typowe dla tego czasu. To się poprawi: po prostu daj sobie kilka dni. Jeśli to możliwe, zaplanuj rzucanie palenia na urlop.

Zajmij ręce i usta

Postaraj się dać sobie zajęcie. Cały czas miej w pogotowiu niewielką piłeczkę, długopis lub inny drobny przedmiot, który możesz poobracać w palcach, gdy poczujesz chęć na papierosa. W ramach zajęcia dla buzi, przygotuj przekąski, które pozwolą Ci zająć się w chwilach kryzysu. Uwaga! Postaw na niskokaloryczne opcje: przez pierwsze dni możesz potrzebować naprawdę sporo drobnych posiłków do podjadania. Jabłko, marchewka czy garść borówek są znacznie lepszą opcją od batonika czy chipsów.

Wejdź na https://www.wypalarnia.com.pl/k/jak-rzucic-palenie/ i dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *