Aranżacja

Plisowane rolety okienne. Kiedy warto zdecydować się na plisy?

Posted On 15 lipca, 2020 at 5:09 pm by / No Comments

Szeroka gama rolet do wyboru powoduje, że można łatwo dopasować je do każdego okna. Jedną z dostępnych propozycji są plisy, czyli rolety plisowane. Kiedy warto zdecydować się na montaż takiej rolety?

Rolety plisowane, czyli plisy – co to jest?

Plisa jest rodzajem osłony okiennej, a dokładnie typem rolety, która charakteryzuje się harmonijkowym kształtem. Materiał plisy umieszczony jest w profilach, które montowane są na oknie – także w sposób bezinwazyjny.

Takie rolety plisowane są zwijane i rozwijane ręcznie zarówno od góry, jak i od dołu. Harmonijkowa konstrukcja materiału powoduje, że można ustawić je w dowolnej konfiguracji, aby zasłonić pomieszczenie i ochronić się przed promieniami słońca.

Plisy oferowane są w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego można dostosować je do wystroju wnętrza.

Zalety rolet plisowanych:

– możliwość zasłonięcia całego okna lub tylko jego części
– efektowna, nowocześnie wyglądająca osłona okienna, która może zastąpić firanki
– łatwe dopasowanie poziomu nasłonecznienia pomieszczenia do swoich potrzeb
– prosta obsługa ręczna – regulacja od góry oraz od dołu

Gdzie warto zamontować rolety plisowane?
Plisy to wszechstronne osłony okienne, które mogą z powodzeniem zastąpić innego typu rolety, na przykład mini rolety, rolety dzień-noc czy rolety rzymskie. Także mogą służyć zamiast firanek – dekoracyjny wygląd plis bardzo dobrze wpisuje się w nowoczesne aranżacje.

Rolety plisowane mogą być zamontowane w każdym pomieszczeniu, dzięki temu są one rodzajem uniwersalnej osłony okiennej. Bardzo często wybierane są do kuchni – mogą wtedy służyć jako alternatywa dla tradycyjnej zazdrostki, czyli krótkiej firanki wieszanej w dolnej części okna. Również plisy rekomendowane są do pomieszczeń znajdujących się blisko ulicy – pozwalają wtedy na uzyskanie większej prywatności, lecz jednocześnie nie blokują naturalnego światła w górnej części okna.

Plisy najlepiej zamówić na wymiar – można dopasować je do wymiarów okna, a także estetyki wnętrza, ponieważ do wyboru jest wiele materiałów ze wzornika.

Artykuł powstał we współpracy z https://rolmajster.pl/sklep/plisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *