Dookoła świata

Piotrków Trybunalski – co zobaczyć i gdzie nocować

Posted On 28 sierpnia, 2019 at 9:09 am by / No Comments

Piotrków Trybunalski czyli brama do Łodzi

Piotrków Trybunalski to nieduże miasto leżące tylko kilkadziesiąt kilometrów od ogromnej Łodzi. Na Piotrków Trybunalski bardzo często patrzy się zatem właśnie przez ten pryzmat. Tymczasem w samym Piotrkowie Trybunalskim często sporo się dzieje, warto zatem dowiedzieć się odrobinę więcej o mieście, a także o możliwościach nocowania.

Współczesny Piotrków Trybunalski

Piotrków Trybunalski to nieduże miasto o umiarkowanym walorach turystycznych. To również ośrodek, do którego często przyjeżdża się w celach biznesowych. To właśnie ta część kraju związana jest między innymi z branżą, odzieżową oraz z szeroko pojętym handlem. Skąd też tak duże zainteresowanie samym Piotrkowem oraz jego okolicami. Gdy planuje się przyjazd do Piotrkowa, dobrze jest rozważyć zarezerwowanie wcześniej miejsc na nocleg. W przypadku różnych bardzo poważnych imprez organizowanych w pobliskiej Łodzi, kiedy to miasto dosłownie pęka w szwach, sporo osób decyduję się również na nocleg w Piotrkowie Trybunalskim. Jest tam zdecydowanie taniej niż w Łodzi, a ceny hotelu zaczynają się od naprawdę przystępnych kwot. Warto to sprawdzić między innymi pod linkiem https://www.bestwestern.pl/hotele/destinations/hotels-destination/poland/hotele-w-piotrkowie-trybunalskim.

Nocowanie w Piotrkowie Trybunalskim

Wybór Piotrkowa Trybunalskiego jako miasta na nocleg, to zdecydowanie mądra opcja. Miasto ma sporo urokliwych zakątków, w których można miło spędzić czas, rozkoszując się małomiasteczkową atmosferą. Ceny tutaj są również dużo bardziej przystępne niż w przypadku pobliskiej Łodzi. Sympatyczny nocleg w Piotrkowie Trybunalskim nie zrujnuje budżetu, nawet jeżeli przyjedzie się tutaj na odrobinę dłużej. Tak jak wspominano już powyżej, samo miasto nie ma zbyt wielu zabytków i punktów do zobaczenia. Może być natomiast miłą destynacją na krótki rodzinny wypad. Z pewnością rodziny z małymi dziećmi będą zadowolone z mało intensywnego tempa zwiedzania i tak dobrze wyczuwalnego rytmu slow life na ulicach. Ceny noclegów w Piotrkowie są znacznie niższe niż w Łodzi, jednak nawet tutaj należy spodziewać się sporej różnorodności. Można nastawić się na nocowanie w klimatycznym niedużym hostelu, lub też wybrać obiekt bardziej elegancki i nowoczesny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *