Zdrowie

Pieluchomajtki refundacja – najważniejsze pytania

Posted On 12 grudnia, 2019 at 8:59 am by / No Comments

Refundacja w zakresie pieluchomajtek oraz pieluch i innych środków czystości jest bardzo istotna z punktu widzenia finansów danej chorej osoby albo też osób się nią opiekujących. Co zatem tak dokładniej trzeba wiedzieć o tym?

Ile wynosi pieluchomajtki refundacja?

Na początek należy zacząć od sprawy najbardziej podstawowej, a mianowicie w zasadzie od tego, ile wynosi w zasadzie taka refundacja. Otóż standardowo jest określany pewien limit cenowy, dla którego NFZ się dokłada. W przypadku choroby nowotworowej limit ten wynosi 77 zł i co oznacza 100% refundacji przez NFZ. Z kolei zaś w przypadku innych schorzeń limit wynosi 63 zł , czyli refundowany jest on przez NFZ w 70%.

Jaki jest limit na pieluchy NFZ w miesiącu?

Generalnie limit to 90 sztuk miesięcznie. Tylko właśnie – czego? Otóż zasadniczo, jeśli tylko lekarz określi na zleceniu „lub zamienników”, to w zasadzie czego tylko potrzebujemy. Oznacza to w skrócie, że w zasadzie można np. wziąć w danym miesiącu 50 pieluchomajtek i 40 pieluch itp.

Gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie?

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że naprawdę opłaca się dane zakupy wykonywać przez internet. Dajmy bowiem na to, że zamawiamy 90 sztuk pieluch z refundacją NFZ do 90 zł 70%. Oznacza to, że im pielucha będzie tańsza, tym w zasadzie nam też będzie łatwiej ją kupić, ponieważ mniej się będziemy dokładać. Warto zauważyć bowiem, że 70% refundacji dotyczy nie kosztu całego zakupu, tylko kwoty 90 zł, a to duża różnica przecież!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *