Dookoła świata

Ile kosztuje wynajem kampera?

Posted On 13 grudnia, 2019 at 11:33 am by / No Comments

Współcześnie na rynku istnieje dużo firm zajmujących się wypożyczaniem kamperów. Wynajem kamperów to koszt od 180 do 800 złotych na dobę . Takie różnice cenowe zależne są od wielu kwestii. Jedną z takich firm jest wypożyczalnia kamper Rzeszów

Czynniki wpływające na koszt wypożyczenia kampera

Wynajem kampera jest o wiele mniejszy przed sezonem wakacyjnym. Najwyższe ceny są w lipcu i sierpniu, a więc w tzw. sezonie wysokim . Maj, czerwiec oraz wrzesień to tzw. sezon średni, zaś pozostałe miesiące tworzą sezon niski. Na koszt wynajmu wpływa również miejsce, gdzie się wypożycza kampery . Najdrożej jest w Warszawie i okolicach. Kolejną sprawą jest klasa samochodu . Im nowszy jest dany pojazd, tym drożej kosztuje jego wynajem. Ale oczywiście wiąże się to z większą liczbą udogodnień – lepszym wykończeniem, większą szybkością, mniejszym spalaniem paliwa.

Dodatkowe koszty związane z wynajmem

Aby nie ponieść żadnych kosztów ukrytych przede wszystkim przed samym wypożyczeniem, należy dokładnie przeczytać umowę, a także zwracać uwagę na niewielkie niuanse, które istnieją, ale są ukrywane przez wypożyczalnie. I tak np. na stronach internetowych podawana jest zazwyczaj cena netto za dobę, ale do kwoty netto należy również dodać podatek VAT , o czym firmy nie wspominają. Odrębną sprawą jest kwestia kaucji , którą należy uiścić przy wypożyczeniu. Co prawda kaucja jest zwrotna, jednak w niektórych wypożyczalniach do tego zwrotu dochodzi dopiero po dwóch tygodniach i firmy potrącają z niej niektóre rzeczy np. sprzątanie. Pozytywem związanym z kaucją jest to, że może ona pokrywać koszta związane z drobnymi szkodami w kamperze np. zgubienia kluczyków czy dowodu rejestracyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *