Inne

Olejki eteryczne od doTERRA

Posted On 8 czerwca, 2020 at 10:48 am by / 1 Comment

Firma doTERRA powstała w 2008 roku w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Założycielom przyświecał jeden cel: aby umożliwić ludziom na całym świecie korzystanie z najwyższej jakości olejków eterycznych. Jak działa firma, aby właśnie tak było?

Surowce z różnych części świata

Olejki doTERRA są pozyskiwane właściwie z całego świata. Dzieje się tak dlatego, że rośliny posiadają najwyższą wartość biologiczną w miejscu, w którym występują naturalnie. W warunkach, które odpowiadają ich potrzebom, mogą wzrastać w sposób niezakłócony, dzięki czemu oferują największe bogactwo wartości.

Rośliny, z których pozyskiwane są olejki są starannie wyselekcjonowane i dobierane tak, aby mogły zaoferować użytkownikom jak najwięcej. Sama doTERRA rozszerza działalność, tworząc nowe serie produktów tworzonych na bazie olejków eterycznych – między innymi pasty do zębów czy naturalne środki czyszczące.

Czym właściwie są olejki eteryczne?

To naturalne, płynne związki organiczne, które występują w różnych częściach roślin. Można je pozyskać między innymi z nasion, liści, kwiatostanów czy łodyg i w zależności od fragmentu rośliny, z których je pozyskano, nieco różnią się właściwościami.

Zwolennicy doTERRY twierdzą, że jej produkty są najlepszymi, z jakimi do tej pory się spotkali. Dzięki temu, że surowce podlegają starannej selekcji, rzeczywiście tak jest, a wyroby oferowane przez firmę zawierają najwyższą możliwą ilość naturalnych substancji. Olejki i inne produkty są szczególnie cenione na całym świecie przez osoby, które dbają o środowisko i stawiają na naturalną pielęgnację.

Olejki doTERRA zastosowanie

Wyroby firmy mogą być stosowany w różnoraki sposób. Doustnie, olejki eteryczne można przyjmować w formie suplementów diety, które zostały wytworzone w sposób pozwalający na ich bezpieczne przyjmowanie. Choć olejki oferują wiele wartości dla całego organizmu, to przyjmowane doustnie w formie płynnej spowodowałyby podrażnienia i poparzenia układu pokarmowego.

Dlatego też firma wpadła na pomysł zamknięcia tych dobroczynnych substancji w formie niewielkich kapsułek, które rozpuszczają się dopiero w żołądku i to stamtąd rozprzestrzeniają się po organizmie.

Szczególnie popularną i cenioną formą stosowania olejków jest aromaterapia. Różne zapachy posiadają inne właściwości, ale wszystkie łączy jedno: dzięki wdychaniu, z łatwością dostają się do organizmu poprzez układ oddechowy. Można je stosować na przykład z użyciem wygodnych kominków do aromaterapii lub dodając odrobinę do nawilżacza powietrza. Inną metodą umożliwiającą rozprzestrzenienie zapachu po całym domu jest wlanie niewielkiej ilości do gorącej wody – w ten sposób olejki eteryczne rozprzestrzeniają się bardzo szybko.

Olejki można stosować również zewnętrznie, na skórę. Szczególnie dobrze sprawdzają się przy bólach mięśniowych wywołanych na przykład przeziębieniem czy przemęczeniem. Należy jednak uważać, aby nie stosować ich na uszkodzoną skórę: mogą bowiem wywołać silne podrażnienia.

Kobiety ciężarne oraz karmiące piersią powinny skonsultować stosowanie olejków eterycznych z lekarzem.

One thought on “Olejki eteryczne od doTERRA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *