Aranżacja

Czy warto zakupić donicę z tworzywa sztucznego?

Posted On 13 czerwca, 2020 at 12:17 pm by / No Comments

Doniczki występują w tak wielu wariantach, że niektóre osoby mają problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego dla siebie. Mogłoby się wydawać, że produkt wysokiej jakości musi kosztować majątek – nie jest to prawdą! Bez większych trudności można znaleźć modele tanie, a zarazem efektowne i mocne. Dużym zainteresowaniem cieszą się donice z tworzywa sztucznego. Jeszcze kilka lat temu nie były one zbyt atrakcyjne pod względem wizualnym. Obecnie jest zupełnie inaczej, a więc warto jest poznać ich najważniejsze zalety.

Odporność na działanie wilgoci

Sporym atutem jest fakt, że tworzyw sztuczne nie są podatne na negatywne działanie wilgoci. Sprawia to, że nie musimy obawiać się korozji, czy też przedwczesnego uszkodzenia. Nawet po kilku latach będą one prezentować się nienagannie. Doniczka wykonana z plastiku jest wytrzymała, a zarazem prosta w czyszczeniu.

Gładka powierzchnia sprawia, że bez większych trudności wyeliminujemy powstałe zabrudzeni. Nie stanowi to najmniejszego wyzwania. Tworzywa sztuczne nie pochłaniają zanieczyszczeń, tak jak inne materiały. Nie musimy więc borykać się z ciężki w usunięciu plamami, które wymagają stosowania specjalistycznych preparatów.

Optymalna waga

Doniczka wisząca na ścianę nie powinna być zbyt ciężka. Ci, którzy chcą uniknąć dużego obciążenia z pewnością będą zadowoleni z modelu plastikowego. Niska waga sprawia, że jego powieszenie nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Ponadto ryzyko przypadkowego zrzucenia roślin znajduje się na bardzo niskim poziomie.

Planujesz ustawienie donicy na podłodze? Jeśli tak, to pomyśl o dodatkowym wypełnieniu. Dzięki temu będzie ona o wiele bardziej stabilna. Jest to szczególnie istotne, jeśli dany model jest wysoki, a tym samym podatny na przewrócenie się. Zwiększenie obciążenia jest polecane również w przypadku, gdy w mieszkaniu znajdują się dzieci lub zwierzaki.

Uniwersalne wzornictwo

Doniczki z tworzyw sztucznych wyróżniają się minimalistycznym designem, który daje wiele możliwości aranżacyjnych. Można szybko oraz bezproblemowo wpasować je w otoczenie. Osoby oczekujące efektownych zdobień powinny wziąć pod uwagę zakup osłonek. To sprawdzony sposób na to, aby produkt zyskał unikatowego charakteru.

Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydają się być osłonki na doniczki metalowe. Należy jednak szukać wśród modeli, które zostały zabezpieczone przed rdzewieniem. Rudy osad nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Właśnie dlatego czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że produkt przez długi czas będzie prezentować się świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *