Inne

Nowoczesne pomniki

Posted On 26 kwietnia, 2023 at 10:12 am by / No Comments

W dobie możliwości jakie daje internet co chwilę słyszymy o stawianiu pomników upamiętniających historyczne wydarzenia jakie przeżyliśmy i o jakich głośno jest za jego pośrednictwem. Niektóre informację o nich mocno docierały do nas ale też bywały takie o których było całkiem cicho.

Jednak każde z tych wydarzeń mające wpływ na nas i następne pokolenia zostaje uwidocznione w pomniku usytuowanym w różnych zakątkach miast. Niektóre pomniki mają kształty ponadczasowe wyróżniające się swoją stylistyką pomimo lat w jakich były budowane jak pomnik czynu rewolucyjnego. Ale także są pomniki bardzo nowoczesne bez zbędnych wymyśleń jak pomnik Tadeusza Nalepy. Każdy z tych pomników posiada swoja historię niezależnie od naszych poglądów.

Tak samo jest również z pomnikami stawianymi na cmentarzach, są to pomniki rodzinne bardziej indywidualne upamiętniające osoby bliskie z którymi żyliśmy, które nas wychowały i wprowadziły w dorosłe życie. Do których to czujemy pełen sentyment z bogatymi rodzinnymi wspomnieniami.

Nowe pomniki które są projektowane mają ujęte elementy nowoczesności na dany moment, połączone z wydarzeniem, które będzie upamiętnione. Materiał z którego zostają wykonane musi być trwały i ponadczasowy aby w późniejszym czasie jego utrzymanie nie skutkowało dużymi nakładami finansowymi i problemami. Takimi materiałami na pewno jest beton, mosiądz oraz granit. Granit, który jest kamieniam naturalnym w większości jest wykorzystywany na pomniki cmentarne. Zarówno pomniki historyczne jak i pomniki znajdujące się na cmentarzu podczas ich projektowania mają wspólną cechę, upamiętnić wydarzenie lub osoby ważne dla danego miejsca oraz ludzi, którzy byli blisko nas.

Pomniki na cmentarz jak wspomnieliśmy wykonywane są z trwałego materiału, granitu.
Najładniejsze pomniki posiadają nowoczesne wzornictwo z elementami z życia naszych bliskich lub życia rodzinnego. Dlatego na cmentarzach występuje tak duża różnorodność kolorów oraz wzorów nagrobków nie zawsze o zrozumiałych dla nas kształtach.

Jak są przygotowywane wzory pomników zapytaliśmy Marka Zajchowskiego właściciela firmy kamieniarskiej ZAKO z Zaczernia, którego prace są wyróżniające się na cmentarzach.

Każdy projekt pomnika jest dla nas jest kwestią osobnego podejścia do klienta. Z każdym rozmawiamy i dowiadujemy się o historii życia osoby, która odeszła oraz zapoznajemy się z życzeniami zamawiającego. Każdy docierający do nas klient ma swoje preferencje, które chcemy spełnić i ukazać w przygotowywanym elektronicznym projekcie, który jest analizowany później w gronie rodzinnym w formie prezentacji 3D.

Niezależnie czy są to nagrobki granitowe o tradycyjnej wielkości czy wzory nagrobków urnowych, które są znacznie mniejsze nasze podejście jest zawsze takie samo w pełnym zaangażowaniem i otwartym umysłem. Zawsze propozycje nowoczesnego wzornictwa nagrobka proponujemy naszym klientom w oparciu o trendy teraźniejsze ale także wybiegające w przyszłość oczywiście w połączeniu jego wymaganiami.

Pomnik nowoczesny aby był ponadczasowy musi zawierać proste kształty z dopasowaniem kolorów granitów oraz wielkości pomnika pasującego do danego pomysłu oraz otoczenia w jakim się znajduje. Nie zawsze nasze wzornictwo pomników podoba się wszystkim przechodniom jednak nie oto chodzi aby tak było. Dla nas najważniejsze jest to aby finalnie wzór pomnika podobał się zamawiającemu oraz jego rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *