Dookoła świata

Łódź – wyjątkowe miejsce na mapie Polski

Posted On 8 grudnia, 2019 at 3:28 pm by / No Comments

Co można zwiedzić w Polsce? Zasadniczo pomysłów na pewno będzie tutaj na pewno bardzo dużo. w wielu przewodnikach jednak nie figuruje bardzo ciekawe miasto, jakim w zasadzie jest Łódź. Co takiego szczególnego można tam zobaczyć? Jaki hotel będzie najlepszy na komfortowy wypoczynek? Co warto tam zwiedzić? O tym właśnie będzie ten artykuł.

Co warto zwiedzić w Łodzi?

Przede wszystkim trzeba tutaj na wstępie powiedzieć, że Łódź to naprawdę bardzo wyjątkowe miasto na mapie Polski. Z jakiego powodu? Otóż tutaj nie mamy klasycznego starego miasta. Trzeba bowiem mieć na uwadze to, że Łódź powstała w epoce nagłego rozwoju przemysłowego. Tutaj zatem nie spotkamy się ze starym rynkiem itp. Będziemy mieć za to równie ciekawe atrakcje.

Trzeba bowiem podkreślić, że w pewnym momencie w Łodzi w zasadzie dominowały fabryki. Było ich spokojnie kilkadziesiąt w jednym mieście. Do tego dochodziły pałacyki, które wybudowali sobie bogaci fabrykanci oraz cała rzesza biedniejszych domków robotniczych. Co to w zasadzie oznacza? Otóż Łódź jest naprawdę jedyna swoim rodzaju.

Warto tu chociażby wspomnieć o słynnej Manufakturze – obecnie jest to kompleks złożony z centrum handlowego, centrum rozrywki, sportu, muzeum sztuki, teatru oraz hotelu. Dawniej jednak były to fabryki. Co więcej zresztą – w zasadzie to po dziś dzień ten kompleks wygląda jak kilka różnych mniejszych fabryk. Zasadniczo robi to naprawdę niesamowite wrażenie na każdym odwiedzającym to miejsce.

Dalej jest jeszcze słynna Piotrkowska – jeden z najdłuższych deptaków na świecie. Po drodze można zwiedzać i podziwiać różne naprawdę bardzo piękne kamieniczki i kamienice. To jeszcze jednak ciągle nie wszystko.

Na uznanie bowiem zdecydowanie także zasługuje słynne osiedle Księży Młyn z zabytkowymi domkami robotników, dzisiaj pięknie zaaranżowane oraz odnowione. Warto także przejść się do pobliskiej Białej Fabryki i zobaczyć, jak dawniej wyglądała taka fabryki oraz zapoznać się ze sztuką włókienniczą. Godny polecenia jest także pałac Księży Młyn.

Kultura Łodzi

O Łodzi można powiedzieć jeszcze to, że niegdyś było to miasto czterech kultur. Do dziś można spotkać różne pozostałości takiej Łodzi. Co więcej Łodzianie mają także swoje ciekawe wyrażenia, bitwy na słowa między kibicami, ciekawe murale oraz Łódź także słynie z fotografii.

Gdzie zatrzymać się w Łodzi?

Jak zatem widać – zdecydowanie jest to naprawdę bardzo ciekawe miejsce. Pytanie jednak pozostaje – gdzie w zasadzie się tutaj zatrzymać? Zdecydowanie najlepszym miejscem jest sieć hoteli Best Western. Więcej informacji znajdziemy na ich stronie internetowej www.bestwestern.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *