Biznes, Ekonomia

Jakie wymiary bramy garażowej do garażu jednostanowiskowego?

Posted On 19 lipca, 2021 at 11:47 am by / No Comments

Aby wybrać bramę garażową do garażu dla jednego pojazdu, należy uwzględnić jej wymiary. Jakie powinny być minimalne wymiary bramy zgodnie z przepisami? Jaką bramę warto wybrać, aby korzystać z niej komfortowo każdego dnia?

Brama do garażu jednostanowiskowego – co wybrać?

Bramy garażowe na zamówienie to dość powszechna oferta. Wśród klientów dużym powodzeniem cieszą się obecnie bramy segmentowe oraz bramy uchylne.

Jednak sam typ bramy to jeszcze nie wszystko. Przy jej zakupie trzeba także uwzględnić minimalne wymiary wjazdu do garażu wskazane w przepisach, które określają, jaka powinna być brama garażowa do garażu jednostanowiskowego.

Garaż jednostanowiskowy – minimalne wymiary

W przepisach budowlanych określone są minimalne wymiary wjazdu do garażu. Na ich podstawie można określić, jakie wymiary ma brama garażowa do garażu z jednym stanowiskiem.

Minimalne wymiary bramy do garażu jednostanowiskowego:
– Szerokość 2,3 metra.
– Wysokość 2 metry.

Jak dobrać wymiary bramy garażowej?

Najczęściej klienci kupują bramy do garażów jednostanowiskowych większe niż wymiary minimalne. Zwykle to 2,5 metra szerokości oraz 2,25 metra wysokości. Wtedy z garażu można korzystać bez ryzyka uszkodzenia pojazdu.

Warto pamiętać o tym, że im szersza i wyższa brama garażowa, tym będzie ona droższa w zakupie. Dotyczy to także napędu do bramy, ponieważ jej większe wymiary będą przekładały się na ciężar oraz na to, ile prądu pobiera brama garażowa z napędem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *