Dom i rodzina

Jak zadbać o materac?

Posted On 11 października, 2019 at 10:22 am by / No Comments

Prawidłowe zabezpieczenie materaca pozwala na przedłużenie jego żywotności. Wykonane z bardzo dobrych materiałów wpływają na komfort snu oraz wypoczynek. Decydując się na zakup materaca odpowiadającego naszym wymaganiom, z reguły dodatkowym zabezpieczeniem w pakiecie jest pokrowiec.

Czy pokrowiec chroni materac?

Wszystko zależy od tego, jaki to pokrowiec. Na rynku dostępna jest masa produktów tego typu z różnymi właściwościami. Ich zastosowanie ma raczej charakter prowizoryczny aniżeli praktyczny.

Wiele pokrowców nie posiada funkcji termoaktywnych ani wodoodpornych. Jednak zapewni on podstawową ochronę przed lekkimi zabrudzeniami. Co, jeśli chcielibyśmy dodatkowo zabezpieczyć łóżko i materac?

Ochraniacz podkłady na materac

Do dyspozycji mamy wtedy dwa najpopularniejsze środki zapobiegawcze przeciw plamom i zabrudzeniom. Jednym z nich jest ochraniacz na materac. Przede wszystkim jego główną zaletą jest to, że ma właściwości wodoodporne. Dodatkowo także chroni przed różnymi zabrudzeniami. Stworzony jest z dwóch rodzajów materiału. Oznacza to, że z jednej strony jest nieprzemakalny, natomiast z drugiej jest miękki i przyjemny w dotyku oraz generuje dodatkowe ciepło.

Podkład na materac wodoodporny jest stworzony tylko do miejscowego zabezpieczenia. W przeciwieństwie do ochraniacza nie posiada on dodatkowej funkcji termoaktywnej. Jest za to tani i bardzo często wykorzystywany w szpitalach oraz hospicjach. Niekiedy stosuje się go także w domach w łóżkach dziecięcych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *