Zdrowie

Jak wygląda badanie ginekologiczne kobiety w ciąży?

Posted On 3 października, 2020 at 12:33 pm by / 1 Comment

Dla bardzo wielu kobiet interesujące jest to, jak wygląda badanie ginekologiczne w ciąży. Czy odbywa się ono poprzez pochwę, czy też może inaczej? Poniżej zdradzamy wszystkie najważniejsze tajemnice, odpowiadając na wątpliwości kobiet.

Jak badane są kobiety w ciąży?

Gdy kobieta przychodzi do gabinetu ginekologicznego po to, aby lekarz potwierdził lub wykluczył ciążę, jest badana sondą USG przezpochwowo. W pierwszych tygodniach rozwoju dziecka, takie badanie jest całkowicie bezpieczne. Najprawdopodobniej podczas kolejnych badań, jeżeli wszystko z ciążą będzie w porządku, lekarz też będzie kontrolował rozwój dziecka w ten sposób. Natomiast bardzo wielu lekarzy decyduje się na wykonywanie USG przez powłoki brzucha. Dotyczy to na przykład kobiet, które mają ciążę zagrożoną ze względu na przedwcześnie skracającą się szyjkę macicy. Sposób badania kobiety w ciąży jest zatem uzależniony od stanu jej zdrowia i konkretnej sytuacji. Więcej szczegółów znajdziesz pod adresem: https://lavidalodz.pl/poradnie/poradnia-ginekologiczna.

Probiotyki w ciąży mamaginekolog

Dla wielu Polek prawdziwą mentorką w kwestii zdrowia miejsc intymnych, a także rozwoju ciąży, jest Mamaginekolog. To blogerka, lekarka, która stworzyła miejsce w sieci, w którym można znaleźć wiele darmowych porad. Można dowiedzieć się tam między innymi o tym, jak dbać o zdrowie miejsc intymnych w ciąży. Z pewnością większość kobiet wie o tym, jak ważne jest zapobieganie jakimkolwiek infekcjom miejsc intymnych wtedy, gdy jest się przy nadziei. Przyjmowanie probiotyków może pozwolić nie tylko na unikanie infekcji, ale też szybszy powrót do zdrowia. Warto zatem o tym pamiętać, wdrożyć odpowiednią suplementację.

One thought on “Jak wygląda badanie ginekologiczne kobiety w ciąży?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *