Biznes, Ekonomia

Dlaczego warto wybrać hydroizolację za pomocą membrany płynnej?

Posted On 18 maja, 2020 at 11:39 am by / No Comments

Dach to najważniejsza konstrukcja w budynku. Musi być solidna, trwała i wykonana z najwyższej jakości materiałów. Ma to wpływ nie tylko na jego żywotność, ale również efekt wizualny. Estetyczny dach to wizytówka domu. Jest to jednak miejsce, które narażone jest na niszczycielskie działanie pogody. Zmienne warunki atmosferyczne mają wpływ na żywotność materiałów, które zużywają się z biegiem lat. Naprawa dachu w takim przypadku jest konieczna, aby konstrukcja była bezpieczna dla mieszkańców.
Jaki materiał na naprawę dachu?Idealnym rozwiązaniem już od wielu lat są płynne membrany, które doskonale sprawdzają się w przypadku konieczności naprawy powłoki. Preparat jest wodoodporny, a proces aplikacji przebiega szybko i sprawnie. Można swobodnie aplikować ją za pomocą wałka, pędzla lub w sposób natryskowy. Taka powłoka nie posiada łączeń, stąd doskonale wypełnia najmniejsze szczeliny i łączy ze sobą różne powierzchnie.

Zalety płynnej membrany

1. Nie ma konieczności zrywania starego poszycia – można aplikować membranę bezpośrednio na stare elementy.

2. Membrana może być aplikowana na konstrukcjach płaskich, pochyłych i pionowych.

3. Skutecznie wnika w najmniejsze szczeliny, wypełniając i zapewniając idealną hydroizolację i ochronę przed wodą.

4. Jest odporna na pęknięcia i tarcie, co jest częstym problemem przy drewnianych konstrukcjach.

5. Membrana umożliwia odprowadzanie wilgoci z wnętrza budynku.

6. Jest niezwykle odporna na stojącą wodę.

7. Likwiduje szczeliny na dachach z betonu, powłok bitumicznych, dachówki cementowej, ceramicznej, blachy, płyt azbestowych, papy, gontu papowego.

8. Nadaje się również do zamknięto – komorowych pianek PUR.

Płynna membrana i zużycie energii

Płynne membrany odbijają promienie słoneczne, a dzięki wysokiemu współczynnikowi odbicia światła wpływa na nagrzewanie pokrycia dachowego i pap bitumicznych. Ma to szczególne znaczenie podczas upalnych dni, kiedy temperatura w pomieszczeniach, szczególnie na poddaszu, znacznie przekracza komfortowe warunki. Membrana wyraźnie poprawia warunki cieplne w budynku. Zimą ogranicza zużycie ciepła, latem zmniejsza zużycie urządzeń chłodzących. Bilans energetyczny poddaszy znacznie się ogranicza, co przekłada się na realne oszczędności domowników.

Jak wybrać odpowiedni preparat?

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo zarówno preparatów jedno- , jak i dwuskładnikowych. Ich wybór uzależniony jest od miejsca aplikacji. Nie bez znaczenia jest również sama konstrukcja. Natrysk na gorąco sprawdzi się w przypadku dachów płaskich i pochyłych. Natomiast membrana aplikowana na zimno nadaje się do hydroizolacji betonu i murów.Wykonanie hydroizolacji za pomocą płynnej membrany to doskonały wybór. Jednak należy mieć na uwadze jakość i sposób wykonania prac. Zadowalający efekt przyniesie nie tylko niezawodny materiał, ale również doświadczenie ekipy. Odpowiedni profesjonaliści doradzą w wyborze odpowiedniego preparatu i wykonają prace z najwyższą starannością i dokładnością. Najważniejsze są bowiem standardy i jakość wykonania hydroizolacji.

Artykuł powstał we współpracy z www.proof-tech.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *