Aranżacja

3 cechy, po których poznasz profesjonalnego projektanta łazienki

Posted On 22 marca, 2019 at 8:54 pm by / 1 Comment

Remont łazienki zawsze oznacza dla nas pewnego rodzaju stres. Takie inwestycje nie należą do najtańszych, a każdy błąd może skutkować przedłużeniem się prac i wzrostem kosztów. Na szczęście istnieje prosty sposób, by ograniczyć ten strach do minimum. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale rzetelny projekt wnętrza to zmniejszenie ryzyka, że coś może pójść nie po naszej myśli. Dlatego jednym z najważniejszych elementów remontu jest znalezienie dobrego projektanta wnętrz. Jak poznać, czy to ten właściwy?

Potrafi słuchać i tłumaczyć

Żeby współpraca z projektantem przebiegała sprawnie i efektywnie, trzeba umieć rozmawiać o swoich własnych wizjach. Projektowanie łazienki nie należy do łatwych zadań, a większość z nas ma w głowie pomysły, które koniecznie chciałaby zrealizować. Niestety musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się równie dobrze w różnego typu łazienkach. Dobry architekt powinien wziąć pod uwagę zarówno możliwości przestrzenne miejsca, jak i nasze preferencje oraz odpowiednio je zmodyfikować, tłumacząc, co lepiej się u nas sprawdzi i dlaczego. Żeby łatwiej było się porozumieć, warto zabrać ze sobą kilka zdjęć wnętrz, które nam się podobają. Dzięki temu projektant szybciej pozna styl, który Ci odpowiada.

Ma bogate portfolio

Dobrego architekta najłatwiej poznać po bogatym portfolio. Dlatego przed spotkaniem warto odwiedzić jego stronę internetową lub poprosić o kilka przykładów wykonanych przez niego projektów. Dobrze byłoby przy tym porównać wizualizacje ze zdjęciami, które pokażą realny efekt. Dzięki temu zobaczymy, czy rzeczywistość odpowiada projektowi. Poza tym warto też zwrócić uwagę na styl architekta. Niektóre osoby mają charakterystyczny sposób urządzania wnętrza, co może być zarówno wadą, jak i zaletą. Jeśli dotychczasowe prace wybranego architekta trafiają w Twój gust, warto umówić się na pierwsze spotkanie i ustalić wszystkie szczegóły.

Jest z Tobą w stałym kontakcie

Podczas aranżacji wnętrza współpraca między klientem i projektantem jest kluczem do sukcesu. Dlatego wszystkie zmiany, nawet te najdrobniejsze, powinny być omawiane wspólnie. Architekt musi być osobą, która wzbudzi Twoje zaufanie – w końcu powierzasz mu część swojego domu. Czasem warto zwrócić uwagę na tak zwane pierwsze wrażenie. Jeśli podczas pierwszego spotkania projektant wykaże się profesjonalizmem, czyli nie spóźni się, wysłucha cierpliwie wszystkich Twoich pomysłów i obaw oraz dokładnie omówi etapy swojej pracy, prawdopodobnie jest osobą, której szukasz. Ale ze wszystkich tych cech szczególnie ważna jest punktualność. Szacunek do czasu klienta w tym zawodzie jest kluczowy – dzięki temu zyskasz pewność, że całe zlecenie zostanie wykonane w terminie, a remont nie będzie trwał w nieskończoność.

Artykuł został napisany przy współpracy z luxinteriors.com.pl.

One thought on “3 cechy, po których poznasz profesjonalnego projektanta łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *