Czas wolny

Warszawskie atrakcje – Ogród Botaniczny w Powsinie

Posted On 30 czerwca, 2018 at 2:44 pm by / 1 Comment

Choć dla wielu z nas Warszawa to gwarne, tętniące życiem miasto, wycieczki po jej terenie mogą się okazać nie lada gratką i dla tych turystów, którzy preferują atrakcje o przyrodniczym charakterze. Gdzie warto się wybrać?

Znane przewodniki turystyczne po stolicy zachęcają nas do spacerów po pięknych parkach i ogrodach, których nie brak wokół wielkich rezydencji – cennych pamiątek po ważnych rodach, które przed laty urzędowały właśnie w stolicy. Warszawa może się jednak pochwalić i tak wspaniałą atrakcją, jaką jest Ogród Botaniczny w Powsinie. Wycieczki po jego terenie będą wspaniałą przygodą dla każdego z nas. ten ciekawy ogród botaniczny, prowadzony przez Polską Akademię Nauk, może się pochwalić ciekawą lokalizacją.

Tu, na terenie Lasu Kabackiego, na styku Ursynowa i Wilanowa, miłośnicy przyrody na nudę z pewnością nie będą mogli narzekać. Istniejący od 1974 roku ogród botaniczny może się przecież pochwalić imponująca kolekcją roślin ozdobnych, użytkowych oraz egzotycznych. Czeka tu również wspaniała kolekcja roślin polskich oraz arboretum, po terenie którego każdy z nas może spacerować do woli. Te przyrodnicze atrakcje sprawiają, że turyści chętnie poszerzają program swej wycieczki po Warszawie i zaglądają na teren Powsina – wyjątkowego miejsca, które na taką uwagę z pewnością zasługuje.

Gdzie zatrzymać się w Warszawie w dobrej cenie? Sprawdź tutaj moje sprawdzone miejsce.

One thought on “Warszawskie atrakcje – Ogród Botaniczny w Powsinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *