Elektronika

Rozmawiaj tylko z tym, z kim masz ochotę

Posted On 16 października, 2017 at 12:29 pm by / No Comments

Często czujemy, że nasz telefon komórkowy dzwoni zbyt często. Bywa, że człowiekowi zauważalnie wzrasta poziom hormonów stresu, kiedy tylko usłyszy dźwięk dzwonka swojego aparatu. Wolelibyśmy uniknąć rozmów z natrętnymi klientami poza godzinami naszej pracy. Nikt nie przepada, za trwającymi nierzadko godzinami, pogadankami z ankieterami lub sprzedawcami z infolinii. Wielu osobom nóż otwiera się w kieszeni, kiedy słyszą kolejne zaproszenia na prezentację odkurzacza lub wełnianej pościeli. A co z telefonami od nielubianej kuzynki, czy znajomego, który wiecznie chce pożyczać pieniądze?
Istnieje prosta metoda, aby oszczędzić sobie tych nieprzyjemności. Wystarczy sprawdzić, czyj to numer i po weryfikacji podjąć decyzję o dalszych losach połączenia. Łatwo możemy ustalić, kto dzwonił przy użyciu specjalistycznego portalu internetowego. Posiada on w swoich zasobach setki tysięcy numerów. Istniej więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że w kilka sekund otrzymamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie, co to za numer.
Kilka kliknięć i wiemy już, czy warto odebrać lub oddzwonić. A może lepiej zaoszczędzić czas i pieniądze i unikać kontaktów z danym numerem. Obecnie operatorzy komórkowi oferują usługę blokowania numeru, dzięki której raz na zawsze pozbędziemy się natręta.
Na stronie internetowej identyfikującej numery możemy również zostawić informację dla innych użytkowników, jaka jest nasza opinia o danym kontakcie i czy warto decydować się na połączenie z nim. Dzięki temu ostrzegamy kolejne osoby przed możliwymi nieprzyjemnościami.

Więcej: kto dzwonił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *