Inne

Rankingi uczelni państwowych i niepaństwowych w Warszawie

Posted On 10 grudnia, 2018 at 4:04 pm by / No Comments

Jeszcze przed zdaniem matury, należy zastanowić się nad kierunkiem studiów, jaki zamierzamy wybrać. Dlaczego? Ponieważ zawczasu musimy wiedzieć jakie przedmioty maturalne będą brane pod uwagę w rekrutacji na wymarzony kierunek.

To jakie przedmioty należy zdawać maturze jest istotne, zwłaszcza gdy zamierzamy startować na najbardziej znane i popularne uczelnie, gdzie progi punktowe są dość wysokie. Prezentujemy wybrane szkoły wyższe zajmujące najwyższe pozycje w rankingach szkół wyższych.

Uczelnie państwowe

  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Wbrew obiegowej opinii uczelnia nie kształci tylko na kierunkach rolniczych i weterynaryjnych. W ofercie znalazło się 39 kierunków na studia pierwszego i drugiego stopnia. Są to min.: ekonomia, finanse i rachunkowość, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie. Na SGGW można kontynuować naukę na studiach doktoranckich, dokształcić się na studiach podyplomowych lub ugruntować swoją wiedzę na studiach MBA. Wszystkie zajęcia odbywają się na kampusie uczelnianym zlokalizowanym na Ursynowie. Znajdują się tam laboratoria, pracownie, sale wykładowe i ćwiczeniowe, a także Klinika Małych Zwierząt, w którym studenci weterynarii stawiają swoje pierwsze kroki w zawodzie.

  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

„Najmłodszy” z publicznych warszawskich uniwersytetów, powstały w 1999 roku, na bazie Akademii Teologii Katolickiej. W chwili obecnej w jego murach kształci się prawie 11 000 studentów. Mają do wyboru aż 37 kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia. Uczelnia posiada dwa kampusy, których zaletą jest nie tylko doskonałe wyposażenie, ale również malownicza lokalizacja w Lasku Bielańskim. Niektóre wydziały wzbogaciły swoją ofertę o zajęcia za pomocą systemu e- learningu. Dzięki temu studenci maja lepszy dostęp do informacji o studiach oraz wiedzy z wykładów.

Wszystkie uczelnie z Warszawy znajdziesz tutaj: http://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/

Uczelnie niepaństwowe

  • Collegium Civitas

Siedziba uczelni znajduje się w strategicznym punkcie Warszawy – Pałacu Kultury i Nauki. Jest to ogromne ułatwienie dla studentów, zwłaszcza spoza stolicy. Uczelnia istnieje od 1997 roku, a od 2003 zajmuje obecną siedzibę. CC zajmuje 7 pozycję wśród niepublicznych szkół wyższych, a w skali kraju plasuje się w szóstej dziesiątce najlepszych. Studenci mogą wybierać spośród 4 kierunków i ok. 70 specjalności na studiach licencjackich oraz magisterskich. Collegium Civitas oferuje zakwaterowanie w 2 akademikach oraz pośredniczy przy wynajęciu pokojów w hostelu.

  • Akademia Ekonomiczno – Humanistyczna Vizja

W rankingu krajowym uczelnia plasuje się w okolicach 70 miejsca. Dobre warunki lokalowe to atut Akademii. Siedziba główna znajduje się w centrum Warszawy na ul. Pawiej 55. Znajdują się tam rektoraty, aule wykładowe, sale ćwiczeniowe, laboratoria do prowadzenia badań naukowych oraz komputerowe. Uczelnia współpracuje z wieloma znanymi firmami i organizacjami finansowymi takimi jak: Bank Pekao S.A. Swoje pasje można rozwijać w licznych kołach zainteresowań, a sprawność fizyczna poprawiać można w sekcjach Akademickiego Związku Sportowego.

Ofertę studiów podyplomowych z Warszawy znajdziesz tutaj: http://www.uczelnie.pl/studia-podyplomowe/miasto/warszawa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *