Aranżacja

Projekty domów parterowych coraz bardziej popularne

Posted On 15 kwietnia, 2020 at 7:17 am by / No Comments

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się projekty domów parterowych. Co decyduje o ich dużej popularności?

Dom parterowy – dla singla i dla rodziny

Wydawałoby się, że domy parterowe są dobrym wyborem tylko dla osób, które nie potrzebują dużego metrażu. Jednak takie projekty domów mogą posiadać nawet ponad 150 metrów kwadratowych!

Domy o parterowej konstrukcji są wszechstronne i nadają się dla każdego, kto poszukuje domu prostego, funkcjonalnego, a przy tym także stylowego. W wariancie parterowym można wybudować zarówno dom nowoczesny, jak również dom w tradycyjnym, dworkowym stylu.

Domy parterowe – najważniejsze zalety

Główną zaletą parterowych domów jest tylko jedna kondygnacja. W takich budynkach nie umieszcza się zatem dodatkowego piętra oraz schodów, co zmniejsza koszty realizacji inwestycji.

Domy te doskonale nadają się dla osób, które chcą, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się na jednym poziomie. Dodatkowo jest to dużym udogodnieniem dla dzieci i osób starszych. Każde pomieszczenie może mieć także wygodne wyjście na ogród.

Projekty domów parterowych – gotowe i na zamówienie

Projekt wymarzonego domu parterowego można kupić jako gotowy, lecz jego wykonanie na zamówienie można również zlecić w biurze architektonicznym.

Pierwsza opcja, czyli gotowe energooszczędne projekty domów cieszy się dzisiaj dużym zainteresowaniem. Kompletną dokumentację można zakupić również przez internet. Inwestorzy poszukujący indywidualnego dopasowania do swoich potrzeb częściej decydują się na korzystanie z usług architektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *