Ogród

Jak wybrać najlepsze elastyczne obrzeże trawnikowe?

Posted On 1 marca, 2021 at 9:23 am by / No Comments

Elastyczne obrzeża trawnikowe to prosty sposób, aby oddzielić od siebie trawnik i inne podłoża w ogrodzie – rabatę, dekoracyjny grys, korę czy chodnik. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie obrzeża?

1. Wybierz rodzaj obrzeża

W pierwszej kolejności konieczne jest dobranie właściwego rodzaju obrzeża. W sklepach ogrodniczych do wyboru są różne typy tych materiałów, na przykład elastyczne obrzeże trawnikowe w formie taśmy prostej lub falistej, obrzeże z podstawą do kotwienia.

Obrzeża taśmowe polecane są do oddzielania gruntu, na przykład trawy od rabaty. Z kolei nieco bardziej sztywne, ale nadal elastyczne obrzeża z podstawami lepiej sprawdzają się przy łączeniu trawnika z materiałami jak kora, grys, żwir, kostka brukowa.

2. Zwróć uwagę na kolorystykę

Aby elastyczne obrzeże trawnikowe wyglądało estetycznie, zwróć uwagę na jego barwę. Producenci oferują obecnie obrzeża w trzech głównych wariantach kolorystycznych – brązowym, czarnym oraz zielonym.

Kolor obrzeża można dobrać do kolorystyki okolicznych materiałów, ale również zdecydować się na kontrastowe połączenie dla zaakcentowania granicy między podłożami.

3. Postaw na wysoką jakość wykonania

Dobre elastyczne obrzeże trawnikowe to takie, które może posłużyć na wiele lat. Aby mogło przez ten czas pełnić swoją funkcję, powinno być wykonane z odpowiednich surowców.

Wysokiej jakości obrzeża elastyczne wykonuje się z materiałów wytrzymałych i odpornych na czynniki zewnętrzne, w tym na wilgoć, warunki pogodowe. Także są one odporne na większość substancji, jakie stosowane są w ogrodach, na przykład nawozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *