Okazje nieruchomości

Jak szybko sprzedać mieszkanie otrzymane w spadku?

Posted On 21 lipca, 2021 at 11:22 am by / No Comments

Mieszkanie w spadku może znacznie ułatwić życie, ale może stać się także dużym problemem. Jak szybko sprzedać niepotrzebną nieruchomość, którą otrzymało się od spadkodawcy?

Kiedy odsprzedać mieszkanie przekazane w spadku?

Gdy otrzymuje się mieszkanie w spadku, które tak naprawdę nie jest potrzebne, najlepszą decyzją jest jego sprzedaż. Otrzymane środki można wtedy przeznaczyć na własne wydatki.

Gdy liczy się czas sprzedaży, wówczas pojawia się pytanie – jak szybko sprzedać nieruchomość, aby otrzymać pieniądze bez długiego czekania na kupującego?

Mieszkanie otrzymane w spadku – jak szybko je sprzedać?

Aby sprzedać mieszkanie od ręki, warto wybrać skup nieruchomości skinvestment.pl. Firmy te specjalizują się w skupowaniu różnych typów nieruchomości, na przykład domów, mieszkań, działek. Wybrane z nich świadczą także usługi jako skup kamienic.

Wybierając skup mieszkań za gotówkę, można odsprzedać nieruchomość nawet w ciągu paru dni. Transakcje odbywają się ekspresowo – skup od razy wycenia nieruchomość, proponuje cenę i umawia się z klientem na podpisanie umowy u notariusza. Pieniądze są przekazywane od razu po wizycie w kancelarii notarialnej.

Sprzedaż odziedziczonego mieszkania – kiedy trzeba zapłacić podatek?

Od sprzedaży nieruchomości w określonych sytuacjach należy zapłacić podatek. Kiedy należy go wnieść, gdy mieszkanie zostało odziedziczone?

Przy nieruchomości otrzymanej w spadku podatku nie trzeba płacić wtedy, gdy spadkodawca był w jej posiadaniu co najmniej 5 lat. Data dziedziczenia nie ma zatem znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *