Czas wolny

Jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty? Pomoże Ledger Nano S

Posted On 7 stycznia, 2021 at 1:04 pm by / No Comments

Kryptowaluty stale zyskują na popularności. To nie tylko znany Bitcoin, ale również wiele innych walut wirtualnych. Obecnie są one najczęściej używane jako metoda lokaty kapitału. Warto wtedy dobrze zabezpieczyć swój majątek. Tutaj z pomocą przychodzi Ledger Nano S.

Czym jest Ledger Nano S?

Przypominający pendrive Ledger Nano S to portfel sprzętowy, który jest przeznaczony do przechowywania oraz do transakcji kryptowalut, a dokładnie prywatnych kluczy. Wyróżnia się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, ponieważ bazuje na nowoczesnych technologiach. Dostęp do urządzenia zabezpieczony jest kodem PIN.

Portfel wykorzystuje także złącze USB, dlatego można podłączyć go do innych urządzeń. Umieszczono na nim również przyciski i wyświetlacz, które służą do wyświetlania informacji, weryfikacji i konfiguracji urządzenia.

Portfel sprzętowy Ledger – jak to działa?

Na portfelu sprzętowym Ledger Nano S można przechowywać różne kryptowaluty, między innymi: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dashcoin, Dogecoin, Neo.

Aby korzystać z portfela sprzętowego Ledger, należy na początku pobrać i skonfigurować aplikację Ledger Live. Następnie należy stworzyć swój kod PIN oraz specjalną frazę zabezpieczającą do kopii zapasowej i założyć konto. Potem można przesłać swoje kryptowaluty na portfel sprzętowy.

Ledger Nano S – cena

Dla firmy Ledger Polska jest ważnym rynkiem, ponieważ zainteresowanie kryptowalutami jest tu bardzo duże. Właśnie dlatego portfel Ledger Nano S i inne wyroby firmy można kupić też w naszym kraju.

Cena portfela Ledger Nano S to około 280-300 złotych. Można zakupić go w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *