Aranżacja

Czy podłoga bambusowa jest trudna w ułożeniu?

Posted On 2 lipca, 2021 at 12:59 pm by / No Comments

Bambus jest rodzajem trawy, która po kilku latach zaczyna drewnieć. Z zebranych łodyg bambusa można następnie wykonać deski, w tym także deski podłogowe. Czy podłoga z desek bambusowych jest trudna w ułożeniu?

Metody montażu podłogi z bambusa

Wykonane z bambusa podłogi wyglądają estetycznie, są trwałe i odporne na wilgoć. Jak układać podłoga bambusowa?

Najczęściej kupowane są obecnie panele bambusowe – są to odpowiednio nacinane deski bambusowe, które ze względu na obecność pióra i wpustu są łatwe do układania. Jedną deskę wsuwa się wtedy w następną, co daje szczelne połączenie.

Montaż podłóg z paneli bambusowych najczęściej prowadzi się jako podłogę pływającą – bez klejenia do podłoża. Gdy jednak powierzchnia podłogi ma być większa lub też podłogę wykonuje się w łazience, zaleca się jej klejenie.

Czy podłogę bambusową można układać samodzielnie?

Podłoga bambusowa nie jest skomplikowana w układaniu, dlatego można wykonać ją we własnym zakresie.

Dokładne informacje o tym, jak układać podłogi bambusowe, można znaleźć w instrukcji producenta.

Montaż podłogi bambusowej – o czym trzeba pamiętać?

Należy pamiętać o tym, że deski bambusowe przed montażem powinny być poddane sezonowaniu – należy na kilka dni umieścić je w pomieszczeniu, w którym mają być zamontowane.

Aby podłoga bambusowa wyglądała atrakcyjnie na lata, musi być też odpowiednio pielęgnowana. Jak pielęgnować bambusowe podłogi? Zaleca się jej systematyczne zamiatanie lub odkurzanie szczotką do parkietów i mycie wodą z dodatkiem środków dedykowanych do drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *